W meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki #VolleyWrocław zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Gospodynie, mimo przegrania dwóch ostatnich spotkań, zajmują 3. pozycję w ligowej tabeli.

Po słabym zainaugurowaniu rundy rewanżowej, zawodniczki Marka Solarewicza staną naprzeciw aktualnym wicemistrzyniom Polski. Łodzianki również przegrały ostatnie spotkanie, jednak są one w o tyle komfortowej sytuacji, że w przeciwieństwie do wrocławianek, nie muszą martwić się o utrzymanie w lidze.

Dwóch na jednego

Główną odpowiedzialną za punktowanie w #VolleyWrocław jest Aleksandra Rasińska. Atakująca zdobyła ich do tej 169, co jest 10. wynikiem w lidze. W zespole ŁKS-u jest to rozłożone na dwie zawodniczki – Monikę Bociek oraz Regianę Bidias. Pierwsza z nich punktowała 163 razy, a druga 161. Na pierwszy rzut oka zaskakująco wyższy wynik Rasińskiej może wynikać jednak z mniejszej liczby setów rozegranych przez łodzianki.

Brak pozytywów

Najlepszą zawodniczką w lidze jeśli chodzi o czujność na siatce jest Klaudia Alagierska, która ma na swoim koncie aż 46 punktów. Niemalże 30% gorszy wynik ma najlepsza wśród wrocławianek – Anna Łozowska.

W najlepszej trójce przyjmujących znajdują się dwie siatkarki ŁKS-u – Anna Korabiec oraz Regiane Bidias. Zanim w rankingu znajdziemy najlepszą biało-zieloną – Natalię Murek, po drodze miniemy jeszcze dwie reprezentantki drugiego najstarszego klubu sportowego w Polsce – Krystynę Strasz i Aleksandrę Wójcik.

Brak kapitana

W Łodzi nie zobaczymy raczej kapitan wrocławianek – Roksany Wers. Jedna z najlepiej zagrywających w lidze doznała kontuzji w ostatnim spotkaniu z Radomką Radom, przez co została zniesiona z boiska i nie wystąpi w kolejnym meczu.

Siatkarki Marka Solarewicza notują aktualnie serię czterech meczów bez zwycięstwa. Przerwać ją w Łodzi będzie bardzo trudno. Poprzednie starcie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u, ale dopiero po tie-breaku. Mimo to ewentualna wygrana #VolleyWrocław byłoby sporą niespodzianką. Początek spotkania już w piątek – 11 stycznia o godzinie 18.00.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław