Zespół z Jelcza-Laskowic stanie do walki z Red Devils Chojnice. Przed pierwszą bezpośrednią konfrontacją w ekstraklasie Orzeł zajmuje pozycji wicelidera. Jego rywal, z czterema punktami na koncie, uplasował się na dziewiątym miejscu.

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice miał tydzień, by skorygować błędy i poprawić swoje podejście po meczu z AZS UŚ Katowice, w którym przegrywał 0:3.  Kolejne starcie jest tym ciekawsze, że naprzeciwko siebie stanie dwóch beniminków.

– Nie zajmujemy się tym, czy nasz rywal jest nowy w Ekstraklasie, czy nie. Wiemy, że każdy mecz będzie trudny, dlatego na każdym z osobna musimy się skupić – tłumaczy Sergio Solano, zawodnik Orła.

Starcie niedawnych liderów

W poprzednim sezonie w grupie południowej 1 ligi Orzeł zdobył 50 punktów. Strzelił w nich 111 bramek, a stracił 41. Na wyjazdach dwukrotnie remisował i dwa razy poniósł porażkę. Red Devils zdobył na północy o jedno oczko więcej. Strzelił rywalom 120 goli, ale wpuścił 57. Przed własną publicznością tylko raz musiał uznać wyższość przeciwnika i raz podzielił się punktami.

Zespół z Dolnego Śląska jak dotąd trzykrotnie wychodził z opresji obronną ręką, uległ tylko mistrzowi Polski, dzięki czemu z 9 punktami na koncie został wiceliderem. Red Devils natomiast świetnie zaczął, od zwycięstwa 3:1 z AZS UŚ Katowice, ale później doszły dwie porażki i ciężko wywalczony remis 5:5 z AZS UG Gdańsk. Te wyniki uplasowały beniaminka z Chojnic na 9. pozycji.

– Ambicje w naszym zespole są zawsze duże. Znamy swój cel, a gdy go osiągniemy, nasze marzenia będą większe i większe – zapowiada Solano.

Debiutancka bramka Solano nominowana do gola kolejki

Sergio Solano zdobył w spotkaniu z AZS UŚ Katowice swoją pierwszą bramkę w lidze. W dodatku jego trafienie pod samą poprzeczkę zostało nominowane do gola kolejki. W kolejnym meczu będzie miał okazję do podwyższenia swojego dorobku strzeleckiego.

– Miałem w ostatnich meczach wiele okazji, ale piłką nie wchodziła do środka. Dla mnie indywidualny wynik jest drugorzędny, zawsze pracuję dla zespołu. Ale jeśli nadarzy się okazja, to spróbuję powtórzyć wyczyn z zeszłego tygodnia – mówi Solano.

W najbliższą sobotę – 20 października o 18:00 Orzeł powalczy o czwarte zwycięstwo w Centrum Park Chojnice przy ulicy Huberta Wagnera 1. Bilety w cenie 10 zł. Dzieci do lat 10 wchodzą bezpłatnie.

Transmisja meczu na TVCOM.


Źródło: materiały prasowe KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Jarosław Frąckowiak