Wrocławski beniaminek zagra o piąte zwycięstwo z rzędu. W wyjazdowym spotkaniu zawodnicy Tomasza Niedbalskiego zmierzą się z Pogonią Prudnik.

W poprzedniej kolejce WKK Wrocław pewnie pokonało we własnej hali Kotwicę Kołobrzeg 92:78. Mecz toczył się w równym tempie przez pierwszą połowę, ale trzecia kwarta wygrana 31:17, była dominacją wrocławian. Nie do zatrzymania był duet obwodowych Jakub Koelner i Michał Jędrzejewski, którzy zdobyli łącznie 41 punktów i rozdali 9 asyst. Liderzy WKK prezentują na początku sezonu znakomitą formę i to w dużej mierze dzięki nim beniaminek zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Szaro w Pogonii

Po sześciu kolejkach Pogoń Prudnik znajduję się na 13. miejscu w tabeli. To o jedno wyżej niż poprzedni przeciwnik wrocławian, Energa Kotwica Kołobrzeg. Gospodarze nadchodzącego spotkania wygrali 2 z 6 rozegranych spotkań, oba we własnej hali. To zespół o stosunkowo słabych warunkach fizycznych, jedynie center Tomasz Nowakowski mierzy ponad 201 cm wzrostu. Nie jest to jednak ofensywnie uosobiony koszykarz – zdobywa tylko 7.7 punktu na mecz. Sprawia to, że Pogoń może mieć problem z wykorzystaniem jednej ze słabszych stron WKK – czyli obrony strefy podkoszowej. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem zespołu z Prudnik jest Wojciech Pisarczyk. Skrzydłowy to jeden z najlepszych strzelców 1. ligi. Dodatkowo wyróżnia się w obronie, notując 7.5 zbiórki i 2 przechwyty na mecz.

Mecz kontrastów?

Pogoń to bardzo doświadczona drużyna. Średnia wieku pierwszej piątki to 32.4 lata. Co ciekawe, najmłodszego zawodnika w zespole a najstarszego dzieli różnica aż 22 lat! Tak więc w sobotę kibice będą świadkami meczu kontrastów – w końcu WKK to kuźnia talentów i jeden z najmłodszych zespołów w 1. lidze. W drużynowych statystykach Pogoń Prudnik, zresztą podobnie do Kotwicy Kołobrzeg, słabo prezentuje się w zbiórkach i blokach. Z pozytywnej strony, w przechwytach zajmują piąte miejsce – w tej kategorii najlepsze jest właśnie WKK Wrocław.

Czy WKK przedłuży passę wygranych do pięciu? Czy młodzi pokonają „stare wygi”? Początek spotkania w sobotę – 7 listopada, o godzinie 17:30 w hali Obuwnik w Prudniku.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: Instagram