Brytyjski multiinstrumentalista i producent muzyczny, Steven Wilson, wystąpi 12 lipca przed wrocławską publicznością. Muzyk, znany z rockowych zespołów Porcupine Tree oraz Blackfield, zagra w Hali Stulecia. Występ zaplanowano w ramach europejskiej trasy promującej jego najnowszy album – To The Bone. Bilety już w sprzedaży.

Wizyta Wilsona we Wrocławiu będzie jego trzecim polskim koncertem w tym roku – przed kilkunastoma dniami wystąpił bowiem w Zabrzu i Poznaniu. Trasa, którą muzyk rozpoczął pod koniec stycznia obejmie 78 koncertów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Artysta przygotował nowe show, które ilustrować będą specjalne wizualizacje. Muzyka będzie opierała się na solowym dorobku Wilsona oraz muzyce, którą stworzył, grając pod szyldem Porcupine Tree.

Dorobek Brytyjczyka jest imponujący. Pierwszym poważnym projektem Wilsona była grupa Porcupine Tree, w której muzyk początkowo sam nagrywał partie większości instrumentów. Później po skompletowaniu całego składu, muzycy wydali dziesięć płyt studyjnych z bardzo dobrą Fear Of A Blank Planet na czele. Ich muzykę można zakwalifikować m.in. do space rocka oraz muzyki progresywnej. Od blisko dwudziestu lat w duecie z Avivem Geffenem, Wilson tworzy również formację Blackfield, która wydała pięć płyt studyjnych w klimacie art rocka. W ostatnich latach gitarzysta rozwija karierę solową. Po dwóch skomplikowanych i bardziej progresywnych koncept albumach The Raven That Refused To Sing (And Other Stories) Hand. Cannot. Erase. Wilson zrobił zwrot w kierunku bardziej melodyjnych i krótszych kompozycji. Jego nowy album, To The Bone, podzielił fanów, ale zarazem ukazał inną, bardziej przebojową stronę artysty.

Bilety na wrocławski koncert, który będzie promował najnowsze wydawnictwo muzyka, już  w sprzedaży.


Autor: Marcin Obłoza
Zdjęcie: Hajo Mueller (materiały promocyjne)