Świętowanie Niepodległości zaczynamy już dziś, 9 listopada! Nie marszem, a sadzeniem. W Parku Tysiąclecia przybędzie sto drzew z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne atrakcje.

Z okazji setnych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości w Parku Tysiąclecia zostanie zasadzonych sto drzew. Towarzyszyć temu będą atrakcje sportowe, pokazy wojskowe oraz występy artystyczne.  W programie znajdują się także warsztaty robienia kotylionów i taniec z flagami a także rekonstrukcja historyczna harcerzy z grupy Azymut 95 z Legnicy.

Impreza będzie miała miejsce na terenie parku od ul. Sukielickiej i Jaksonowickiej przy torze wrotkarskim w godzinach od 13:00 do 15:00. Na odwiedzających będą czekać zupa i gorące napoje. Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej.

Podobne przedsięwzięcie miało miejsce w październiku, kiedy to w kilku miejscach we Wrocławiu posadzonych zostało sto sadzonek w ramach akcji Eko-historia – międzypokoleniowe sadzenie drzew. Przy drzewach umieszczone zostały tabliczki z biogramami postaci historycznych lub formacji wojskowych zasłużonych dla odzyskania Niepodległości wraz z krótkim opisem gatunku drzewa. Setne drzewo, upamiętniające Stefana Teligę, posadzone zostało na terenie wrocławskiego Ogrodu Botanicznego. Kampania została zorganizowana pod patronatem Programu Wieloletniego „Niepodległa” i Patronatem Honorowym Wojewody Dolnośląskiego.

100 dzrew dla Niepodległej


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: artisano/ pixabay.com