Dwóch studentów Uniwersytetu Wrocławskiego – Tymoteusz Zimny i Michał Halicki zostali laureatami konkursu „Młode Talenty” organizowanego przez Dolnośląski Klub Kapitału.

Idea przyświecająca konkursowi „Młode Talenty”, to promowanie i nagradzanie studentów, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, społeczny, artystyczny lub sportowy. Kandydaci z największych wrocławskich uczelni zostali poddani szczegółowej analizie przez kapitułę konkursu, do której należą m.in. rektorzy wrocławskich uczelni, reprezentanci władz regionu i lokalni przedsiębiorcy.

Wśród tegorocznych wyróżnionych znaleźli się studenci Uniwersytetu Wrocławskiego. W kategorii działalność społeczna nagrodzony został Michał Halicki, student geografii i geologii, organizator akcji UWrHelp+, podczas której można było oddać krew, zarejestrować się do bazy dawców szpiku, czy ściąć włosy i oddać je na peruki. Z kolei w kategorii sport doceniono Tymoteusza Zimnego. Młody lekkoatleta, na co dzień student ekonomii, ma na swoim koncie szereg sukcesów lekkoatletycznych, m.in. halowy rekord Polski juniorów w biegu na 300 metrów, czy start w finale Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


autor: Aleksandra Joanna Kowalczyk
zdjęcie: archiwum prywatne Tymoteusza Zimnego