W Zakopanym zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski 2019. Na liście złotych medalistów nie zabrakło studentki Uniwersytetu Wrocławskiego – Hani Miśniakiewicz.

Studentka trzeciego roku dziennikarstwa sportowego Hanna Miśniakiewicz została mistrzynią Polski w narciarstwie alpejskim wśród kobiet. W pierwszym przejeździe prowadziła Maria Leonowicz (UPe Kraków), lecz już w drugim przejeździe zwycięstwo odniosła Miśniakiewicz, która osiągnęła najlepszy czas. Wywalczyć złoty medal mogła Maria Leonowicz, ale do sukcesu zabrakło jej 0,02 sekundy.

– W tym sezonie za dużo nie trenowałam. Udało mi się potrenować cztery dni przed zawodami i bardzo się cieszę, że to wystarczyło. Nie przepadam za tak miękkimi warunkami jak dzisiaj. Wszystkie dziewczyny jechały dziś równo. Myślę, że trzeba było mieć po prostu trochę szczęścia – mówi Hanna Miśniakiewicz. – W pierwszym przejeździe popełniłam błąd na płaskim fragmencie trasy, ale z tego co widziałam, sporo dziewczyn też je popełniało. Drugi przejazd w moim wykonaniu był w porządku. Podobało mi się ustawienie, pierwsze było zbyt ciasne.- ntn.pl

Uniwersytet Wrocławski również prezentowała Ida Piątkowska oraz Dominika Kobiałka. W narciarstwie męskim w szóstce najlepszych okazał się Michał Makowski, któremu do medalu zabrakło 85 sekund. Na 19. oraz 54. miejscach są Bartosz Bieńkowski i Michał Słoniewski.


Autor: Roman Kotliar
Zdjęcie: Facebook