Nowy Rok, a we wrocławskiej AST nowa premiera! Tym razem chodzi o Siksy w reżyserii Cezarego Ibera. Wrócimy także do spektakli granych wcześniej. Jutro zawsze będzie jutro i Krótkie rozmowy z paskudnymi ludźmi znów na teatralnych deskach.

 

Jutro zawsze będzie jutro 

Spektakl dyplomy IV roku Wydziału Aktorskiego w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Stworzony na podstawie songów Bertolta Brechta, który swoją premierę miał w listopadzie ubiegłego roku. Nasza recenzja do przeczytania tutaj.

Krótkie rozmowy z paskudnymi ludźmi

Ostatni w 2018 roku spektakl na deskach Akademii Sztuk Teatralnych w reżyserii Aleksandry Popławskiej. I jest to z całą pewnością pozycja warta każdej minuty waszej uwagi. Historie tak osobliwe, a tak prawdziwe, jednocześnie ironiczne i przeraźliwie szczere. Aby przeczytać, jakie są nasze odczucia po tej premierze, kliknijcie.

 

Siksy

Tak to tak. A nie to nie. W dzisiejszych czasach kobieta jest panią własnego losu, decyduje sama o sobie. Jednak w teraźniejszym świecie, jej postrzeganie jest zupełnie różne. Co jej wypada? Co należy? W społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, kobiecość uważana jest za słabość czy nadwrażliwość. Najnowszy spektakl Cezarego Ibera to właśnie Siksy. O kobietach i dla kobiet. Mówiący o ich wartości i sile. Każący walczyć o swoje, być niezależnymi. A panom udowodnić, że chociaż to oni zostali przez Boga stworzeni pierwsi, ich partnerkom nic nie brakuje.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: Jakub Lemański i Tomasz Biegalski, Edgar de Poray, materiały prasowe