Ostatnie turnieje to pasmo sukcesów tenisistek stołowych KU AZS-u UE Wrocław. Natalia Bajor, Anna Węgrzyn i Sandra Wabik – aniołki trenera Zdzisława Tolksdorfa – zaprezentowały mediom medale z Mistrzostw Polski i Europy.

Wyniki osiągnięte przez zawodniczki są zaskakująco dobre. Natalia Bajor to mistrzyni Polski i złota medalistka Mistrzostw Europy do lat 21 w deblu z Solomiją Bratejko. Zawodniczka nigdy wcześniej nie grała z Ukrainką. W turnieju Bajor wywalczyła również brąz, w grze deblowej z Sandrą Wabik.
– Natalia jest w wąskiej kadrze narodowej – mówił trener Zdzisław Tolksdorf. – Cały czas robi postępy i myślę, że w następnym sezonie stanie się naszą stałą reprezentantką.
Warto podkreślić, że Bajor pokonała w finale Mistrzostw Polski Natalię Partykę, pięciokrotną mistrzynię paraolimpijską.
– Pokazałam, że nie odstaję od innych dziewczyn z kadry – podsumowała tenisistka.

Sandra Wabik zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej.
– Rozpoczęła sezon bardzo pechowo, przez operację nie pojechała na Uniwersjadę – powiedział trener AZS-u.
Podkreślał również, że na mistrzostwach wystąpiła bez większych przygotowań.
– Po trzech miesiącach przerwy powrót do formy był ciężki – mówiła Sandra Wabik. – Dopiero teraz wróciłam do dyspozycji sprzed operacji.

Największą niespodziankę sprawiła siedemnastoletnia Anna Węgrzyn, która zdobyła brąz na Mistrzostwach Polski seniorek.
– Ograłam Katarzynę Grzybowską, która występuje w kadrze – mówiła o swoim pierwszym sukcesie. – Na Mistrzostwach Europy doszłam do ćwierćfinału, gdzie remisowałam 3:3 i byłam blisko zwycięstwa. To był udany sezon, ale przede mną mistrzostwa Polski i Europy juniorek.

– Gratuluję i dziękuję za sukcesy. Jesteście dla nas chlubą i dumą – powiedział profesor zw. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, wręczając zawodniczkom prezenty oraz kwiaty.
Trener Tolksdorf woli skupiać się na przyszłości. Pomimo licznej konkurencji ma nadzieję na medale w kolejnych międzynarodowych turniejach.


Tekst i zdjęcia: Marcin Obłoza