New England Patriots wygrali mecz o mistrzostwo ligi NFL z Los Angeles Rams 13:3. To już szósty tytuł zespołu z Bostonu w XXI wieku.

Spotkanie nie obfitowało w wiele efektownych akcji. Pierwsze przyłożenie zostało zdobyte dopiero w czwartej kwarcie, na siedem minut przed końcem. Grający dopiero pierwszy rok w NFL, running back Sony Michel wbiegł w pole punktowe, wyprowadzając Patriots na prowadzenie 9:3. Następnie quarterback Rams – Jared Goff niecelnie rzucił piłką w kierunku Brandina Cooks, którą przechwycił cornerback Stephen Gilmore. Patriots przypieczętowali zwycięstwo celnym kopnięciem Stephena Gostkowskiego.

Podczas przerwy w spotkaniu wystąpili Maroon 5, wspomagani Travisem Scottem i Big Boiem. Muzycy błysnęli synergią, jedna poziom widowiska odbiegał od koncertów podczas poprzednich edycji. Wykonawcy zagrali znane hity jak She will be loved, Girls like you, Sicko Mode i Sugar.

MVP spotkania został uznany Julian Edelman. Receiver złapał 10 podań na 141 yardów.
To już szóste mistrzostwo NFL dla Toma Bradego oraz trenera Billa Bellichicka. Reprezentanci Patriots zostali tym samym rekordzistami w swojej kategorii – najbardziej utytułowanym zawodnikiem oraz szkoleniowcem w historii ligi.