Kiedy bracia Winchester byli dziećmi, demon zabił ich mamę. John Winchester, ojciec, postanowił pomścić żonę. Misja przerodziła się w profesję. Został łowcą, a ten wyjątkowy zawód stał się dziedzictwem jego synów, od którego nie ma ucieczki. Jeżdżą po całym kraju Chevroletem Impalą i szukają tytułowych istot „nie z tego świata”. Wykorzystując wiedzę przekazaną przez ojca i płynącą z legend, mitów, unicestwiają je i ratują ludzi – pisze Justyna Tkaczyńska.

Fani serialu o Impali mówią, że to „trzeci brat Winchester”. Doczekała się nawet swojego „bottle episode”, w którym cały 40-minutowy odcinek odgrywany jest w jej wnętrzu.

„Supernatural” to długa, ale wcale nie nużąca historia. W prawie każdym odcinku pojawia się nowa, odrębna sprawa, którą Winchesterowie próbują rozwiązać. Cały czas poznajemy kolejne pozaziemskie stworzenia, takie jak wendigo, zmiennokształtnych, wampiry, a nawet biblijnych jeźdźców Apokalipsy. Oprócz tego przez każdy sezon ciągnie się główny wątek, zawsze tajemniczy, mroczny, niepozwalający na odejście od ekranu.

W walce z siłami zła pomaga Winchesterom bestiariusz stworzony przez ojca.

Jensen Ackles i Jared Padalecki, czyli Sam i Dean są duetem wzbudzającym sympatię od samego początku. Sprawiają, że postacie stają się dla widza bliskie. Przez kolejne sezony obserwujemy braterską relację, która jest ważnym wątkiem serialu. Aktorom udaje się tak ją przekazać, że niejednokrotnie jesteśmy wzruszeni – często do łez. Płakać możemy też ze śmiechu, bo w serialu jest mnóstwo genialnych humorystycznych elementów, które tym bardziej śmieszą, im bardziej jesteśmy w świat bohaterów „wciągnięci”.

Serial nie byłby tak ciekawy, jak jest, bez drugoplanowych, ale ważnych postaci. Anioł Castiel (Misha Collins) urzeka i bawi nieznajomością ziemskich obyczajów. Bobby’ego (Jim Beaver), dobrego łowcę, kochają wszyscy. Za to Crowley’a (Mark Sheppard) z piekieł raczej niewielu…

Już za miesiąc ostatni odcinek 12. sezonu, a stacja The CW już ogłosiła emisję następnego na jesień. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zabierać się za oglądanie!

Autor | Justyna Tkaczyńska