Przerwa świąteczna to tydzień, który można spędzić na wszelkich przyjemnościach. To znaczy na jedzeniu, piciu i… oglądaniu filmów. Dla tych, którzy lubią właśnie taką rozrywkę, kino Nowe Horyzonty zorganizowało nie tylko kilka przedpremierowych pokazów, ale również całego Sylwestra. 

Święta w Nowych Horyzontach miną pod znakiem przedpremierowych pokazów. W samą Wigilię kino jest zamknięte, jednak dzień wcześniej (niedziela 23 grudnia) odbędzie się transmisja Dziadka do orzechów z teatru Bolszoj. Muzykę do baletu napisał Piotr Czajkowski, a sam spektakl ma już ponad 150 lat i jest jednym z filarów świątecznej tradycji.

Filmy, które będzie można obejrzeć jeszcze przed premierą to Oni oraz Mój piękny syn. Pierwszy z nich to najnowsze dzieło Paola Sorrentina, reżysera nagrodzonego Oscarem za Wielkie Piękno. Film opowiada o świecie włoskiej burżuazji, w którym nie brakuje seksu, korupcji i narkotyków. Można go będzie obejrzeć od wtorku 25 grudnia do czwartku 27 grudnia.

 

Mój piękny syn, wyreżyserowany przez Feliksa van Groeningena, opowiada o skomplikowanej relacji ojca (Steve Carell) i uzależnionego od narkotyków syna. W jego rolę wcieli się Timothée Chalamet, gwiazda Tamtych dni, tamtych nocy. Przedpremierowy pokaz będzie można obejrzeć we wtorek 25 grudnia.

Kino Nowe Horyzonty w tym roku organizuje także Sylwestra. Tematem przewodnim będzie przywitanie nowego roku w iście Hollywoodzkim stylu. To znaczy, że tej nocy będzie można obejrzeć (również przedpremierowo) hity światowych festiwali, np. Green Book, Faworyta, czy Wszyscy wiedzą. Jeśli ktoś będzie miał ochotę rozprostować kości, będzie mógł to zrobić na parkiecie. Dla głodnych i spragnionych w bufecie znajdą się także jedzenie oraz napoje.


Autor: Marta Ziółkowska