Święta Bożego Narodzenia to czas na relaks. Na odpoczynek nie mogą sobie jednak pozwolić sportowcy, którzy nieprzerwanie walczą o zwycięstwa. Oto kilka wydarzeń ze świata sportu, które warto obejrzeć w czasie świąt. 

Gdy już przejdzie Wam ochota na następną część Kevina, warto zajrzeć to świata sportu, który nigdy nie śpi. Wielu zawodników zamiast jedzenia karpia będzie walczyć o kolejne ważne zwycięstwa.

25 grudnia

Świąteczne mecze NBA to już tradycja. Najlepsze i najpopularniejsze zespoły, mierzą się ze sobą, a spotkania są rozgrywane w porach dogodnych również dla mieszkańców Europy. O 18:00, Milwaukee Bucks z Giannisem Antetokoumpo w składzie, zagra w Madison Square Garden z New York Knicks. O 21:00 Houston Rockets zmierzy się z Oklahoma City Thunder w meczu zespołów konferencji zachodniej. O 23:30 Boston Celtics, we własnej hali zagra z Philadelphią 76ers. Oba zespoły walczą w tym sezonie o najwyższe cele i będzie to dla nich świetny sprawdzian możliwości. Następnie czeka nas niezwykle ciekawy mecz pomiędzy Golden State Warriors i Los Angeles Lakers. Początek o godzinie 02:00.

26 grudnia

Boxing Day to święto fanów angielskiej piłki. Cała kolejka rozgrywana w jeden dzień , wraz z wszystkimi największymi gwiazdami na boiskach. Manchester City zagra na wyjeździe z Leicester City, a ich główny rywal w walce o mistrzostwo – Liverpool, na Anfield podejmie Newcastle United. Początek tych meczów o godzinie 16:00. Chelsea prowadzona przez Mauriziego Sarriego, czeka wyjazdowe starcie z Watfordem, a na koniec dnia, West Ham z Łukaszem Fabiańskim w składzie, zagra z Southampton.

Tego dnia gra również Serie A. O godzinie 18:00, Roma zmierzy się z Sassuolo. Obie drużyny są blisko siebie w tabeli i walczą o miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach. Trener rzymian – Eusebio Di Francesco, zagra przeciwko swojemu byłemu klubowi. W hicie kolejki na San Siro dojdzie do starcia Interu Mediolan z Napoli. Oba zespoły są bardzo wysoko w tabeli i walczą o miejsce gwarantujące występy w Lidze Mistrzów. Transmisję meczu będzie można obejrzeć w kanale Eleven, o godzinie 20:25. 

Znajdzie się też coś dla fanów sportów zimowych. O 14:30 w kanale TVP Sport będą transmitowane mistrzostwa Polski w skokach narciarskich.


Autor: Roman Kotliar
Zdjęcie: Instagram