Ślęza Wrocław była faworytem środowego meczu i nie zawiodła. Na własnym parkiecie wygrała 88:71 z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec. Ślężanki świetnie spisywały się w ofensywie, przy tym miały tylko siedem strat. Wrocławianki zagrały bardzo dobre spotkanie i zasłużyły na zwycięstwo.

O ile jeszcze początek spotkania był dosyć wyrównany, to w kolejnych minutach przewaga Ślęzy rosła. W drugiej kwarcie wyraźniej zaczęło się zarysowywać prowadzenie zawodniczek Arkadiusza Rusina. Na początku trzeciej części Ślęza wygrywała zaledwie 43:38, jednak w przeciągu kilku chwil całkowicie zdominowała swoje przeciwniczki. Szybkie kontry dały drużynie przewagę aż 20 punktów. Ostatnia kwarta była już tylko formalnością i, chociaż zawodniczki z Sosnowca starały się jak mogły i nawet wygrały tę część meczu, to całe spotkanie i tak zakończyło się zwycięstwem Ślęzy Wrocław. JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec został pokonany 88:71.

Ślęza rozegrała bardzo dobre spotkanie. Świetnie prezentowały się Kourtney Treffers i Tijana Ajdukovic, które zaliczyły double-double. Holenderka zapisała na swoim koncie 14 punktów i 10 zbiórek, natomiast Serbka – 22 punkty i 12 zbiórek. Dobrą dyspozycję, jak zwykle, pokazała również rozgrywająca Sharnee Zoll-Norman, która nie tylko punktowała (20 oczek), ale również doskonale dogrywała piłki koleżankom (10 asyst). W spotkaniu ani minuty nie zagrała natomiast jedna z liderek Ślęzy, Agnieszka Kaczmarek. Trener Arkadiusz Rusin wyjaśnił, że w ostatnim czasie trenowała w inny sposób niż reszta zespołu, by być gotową na najważniejszą część sezonu. Więcej czasu na boisku spędziły inne zawodniczki, m.in. wracająca po wielomiesięcznej przerwie Agnieszka Majewska.

Kolejne spotkanie w sobotę – 3. marca, Ślęza rozegra na wyjeździe z Enea AZS Poznań.

Ślęza Wrocław – JAS-FBG Zagłębie Sosnowic 88:71 (18:16, 23:17, 25:13, 22:25)

Ślęza: Tijana Ajduković 22, Sharnee Zoll-Norman 20, Kourtney Treffers 14, Elina Dikeoulakou 11, Tania Perez 7, Karina Szybała 6, Agnieszka Majewska 4, Klaudia Sosnowska 2, Janis Ndiba 2, Zuzanna Sklepowicz.

JAS-FBG Zagłębie: Robyn Parks 22, Agnieszka Fikiel 16, Marta Urbaniak 13, Stephany Skrba 10, Naketia Swanier 8, Ines Corda 2, Aleksandra Wojtala, Michaela Stara, Marta Dobrowolska, Martyna Ryng.