Polska bielizna to coś, czym możemy pochwalić się na całym świecie. Nasze rodzime marki bieliźniane podbijają zagraniczne rynki nie od dziś. Nie dziwi zatem fakt, że powstało takie święto tematyczne.

Na Święto Polskiej Bielizny wybrano 29 marca. To akcja, która ma na celu promowanie polskich producentów. Jak podaje oficjalna strona wydarzenia, z wielu badań wynika, że zdecydowana większość Polaków wybrałaby polską markę, gdyby wiedziała o jej pochodzeniu. Podczas zakupów niestety często nie mamy świadomości, z jakiego kraju jest dany produkt. Święto Polskiej Bielizny ma na celu również uświadamianie konsumentów w tej kwestii.

Najbardziej znanymi miejscami, produkującymi bieliznę w Polsce, są od wielu lat zagłębia łódzkie oraz białostockie. Działa tam kilkaset firm, które odznaczają się wysoką jakością oraz konkurencyjnymi cenami. Aby zachęcić was do wybrania polskiej marki podczas następnych zakupów, prezentujemy kilka z nich, które swoimi produktami wprawiają w zachwyt.

God Save Queens

Założycielką jest Karolina Bernaciak. Jej produkty podbijają rynek od 2014 roku i zyskały światowe uznanie, czego dowodem była prezentacja podczas New York Fashion Week. Na Instagramie God Save Queens ma 117 tysięcy obserwujących, a ta popularność wynika między innymi ze sławnych fanek marki, między innymi Kylie Jenner. Projekty są bardzo różnorodne od delikatnych koronek po sportowe wydania z logiem marki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

SONYA SET 🖤 #queens #newarrivals SHOP AT WWW.GODSAVEQUEENS.COM

Post udostępniony przez GSQ (@godsavequeens_official)

Le Petit Trou

Nazwa z francuskiego dosłownie oznacza „mała dziurka”, a to dlatego, że projekty Zuzanny Kuczyńskiej rozpoczęły modę na wycięcia na pośladkach. Jej bielizna jest bardzo dziewczęca – często w drobne kropeczki, serduszka czy gwiazdki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#lepetittrou #lingerie #shop #onlineshop #worldwideshipping #now www.le-petit-trou.com 🖤

Post udostępniony przez Le Petit Trou (@le_petittrou)

Perilla

Kolejna polska metka, tym razem zdaje się dla bardziej odważnych pań. Projekty podążają za obecnymi trendami, więc mamy tutaj na przykład dużo bieliźnianych pasków. Oprócz tego w kolekcjach znajdują się także kostiumy kąpielowe, które uwielbiają celebrytki takie, jak Maffashion.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram