Za nami VII edycja Arcymistrzowskiego Turnieju Kołowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Wśród 10 uczestniczek z 6 krajów świata najlepsza była się Polka Jolanta Zawadzka. Tuż za nią uplasowała się inna nasza rodaczka Monika Soćko. Podium uzupełniła Turczynka Ekaterina Atalik.

Zawodniczki przez sześć dni rozegrały 9 rund na zasadzie „każdy z każdym”. Za zwycięstwo przyznawano punkt, za pat pół punktu i analogicznie, za porażkę 0 oczek. Areną zmagań był Hotel Park Plaza we Wrocławiu.

Przed ostatnim turniejowym dniem liderką rankingu była Monika Soćko. Polka miała tyle samo punktów, co Jolanta Zawadzka oraz Lela Javakhishvili, o kolejności decydował ranking. Zawodniczka Hetmana Katowice niespodziewanie przegrała jednak z zamykającą tabelę Izraelką Yuliyą Schvayger. Potknięcie rywalki wykorzystała reprezentantka Polonii Wrocław, Jolanta Zawadzka. W ostatniej partii wrocławianka zremisowała z Kariną Szczepkowską. Pół punktu na wagę zwycięstwa.

– Udowodniłam sobie, że jestem w stanie wygrywać silne turnieje. Jest to dobry prognostyk na przyszły sezon – powiedziała po odebraniu nagrody Jolanta Zawadzka, na co dzień zawodniczka Polonii Wrocław.

Oprócz Zawadzkiej i Soćko w turnieju wzięły udział jeszcze 3 Polki. Joanna Majdan zajęła 5. pozycję, Klaudia Kulon była 7, a Karina Szczepkowska 8.

Nagroda za najszybsze pokonanie przeciwniczki również trafiła do Jolanty Zawadzkiej. Z kolei wyróżnienie Fair Play trafiło do Rumunki Iriny Bulmagi.

 


Autor: Wojciech Klich
Zdjęcie: Wojciech Klich