Wejście na czwarte piętro wydaje się wyzwaniem? A co jeśli trzeba pokonać aż 1142 schody? Dokładnie tyle stopni czeka na uczestników Sky Tower Run, czyli mistrzostw Polski w bieganiu po schodach. Zapisy ruszają w czwartek 14 lutego.

Wydawać by się mogło, że zejście po schodach na czwarte piętro to niezły wyczyn. Okazuje się jednak, że można wbiec i to znacznie znacznie wyżej. Na uczestników Sky Tower Run, czyli mistrzostw Polski w bieganiu po schodach, czekają 1142 schody, które składają się na 49 pięter. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad tysiąc zawodników, a pierwszy z nich pokonał wszystkie stopnie w niecałe pięć minut…

Sky Tower Run - plakat zapisy

Kolejna edycja mistrzostw Polski w bieganiu po schodach odbędzie się 26 maja. Zapisy ruszają już w czwartek 14 lutego, a liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy startują w 12 konkurencjach podzielonych ze względu na wiek i płeć. Wydarzeniu towarzyszyć będą mistrzostwa Polski Strażaków, czyli bieg na wieżę w mundurze bojowym. Oprócz tego zaplanowano szereg atrakcji.

Zgłoszenia można wysyłać od 14 lutego do 23 maja za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie wydarzenia. Opłata – cegiełka wynosi od 40 do 100 zł i jest uzależniona od daty zgłoszenia. Organizatorem jest Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Jeśli jesteście ciekawi, jak Sky Tower Run wygląda z perspektywy zawodnika, koniecznie przeczytajcie tekst Bartosza Bogacza, który w tamtym roku wziął udział w mistrzostwach.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: pixabay.com, mat. prasowe