Lubisz pić kawę, a przy okazji coś uszyć? Jeżeli tak, to miejsce jest właśnie dla ciebie. W Szyciokawiarni zjesz dobre ciasto, wypijesz kawę lub herbatę, a przy okazji uszyjesz dla siebie (lub dla kogoś) oryginalną kreację.

Dresówka.pl powstała w 2012 roku jako pierwszy w Polsce sklep internetowy sprzedający szeroką gamę dzianin na metry. Celem stworzenia portalu było łączenie ludzi we wspólnej pasji – szyciu i rękodziele. Następnie powstała pierwsza Szyciokawiarnia Dresówka.pl, czyli jak sama nazwa wskazuje, miejsce gdzie można wypić kawę oraz coś uszyć. To dość oryginalna miejscówka dla pasjonatów ręcznych robótek. Sklepy, zwłaszcza sieciówki, coraz rzadziej mają w swojej ofercie oryginalne projekty. Często są to odgrzewane inspiracje sprzed paru dekad. Jednak takie miejsce jak Szyciokawiarnia pozwala uruchomić swoją wyobraźnię, by móc stworzyć coś tylko i wyłącznie dla siebie. Można powiedzieć, że jest to artystyczna przestrzeń, w której możemy dać się porwać wodzom fantazji. To miejsce stworzone dla pasjonatów szycia, gdzie można: kupić materiały, pasmanterię i różne czasopisma z wykrojami, skorzystać z oferty kawiarnianej (kawy, herbaty, soki, domowe ciasta), nauczyć się szyć na kursach szycia, które prowadzone są kilka razy w tygodniu, a także skorzystać z maszyn nieodpłatnie.

– Przede wszystkim jesteśmy stacjonarnym konceptem sklepu Dresówka.pl, Szyciokawiarnia nr 1. Ze swojej strony zapewniamy maszyny i wszelkie niezbędne do szycia akcesoria, typu nożyce, mydełka czy nici. Udostępniamy również bazę darmowych wykrojów, z których można korzystać na miejscu. Tak naprawdę nie trzeba nic przynosić, można wejść, wybrać materiał, poprosić o maszynę i szyć. Do dyspozycji są maszyny wieloczynnościowe komputerowe i mechaniczne, overlocki i coverlocki – tłumaczy Natalia Buczek z Szyciokawiarni.

Jest to ciekawa zajawka dla osób, które nie mają możliwości w domu rozwijać swoich pasji lub dla tych, którzy po prostu są znudzeni tymi samymi sklepowymi ofertami. Oprócz stałej oferty, właściciele organizują spotkania typu Nocne Szycie czy imprezy zamknięte, jak chociażby wieczory panieńskie.

Szyciokawiarnia nr 1 – Dresówka.pl znajduje się na ul. Wyszyńskiego 39.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Szyciokawiarnia