Po porażce z Lechem Poznań 0:2 władze klubu podjęły stanowcze kroki na stanowisku trenerskim. Funkcję pierwszego szkoleniowca po Tadeuszu Pawłowskim przejął do końca roku Paweł Barylski, który dotychczas pełnił obowiązki drugiego trenera.

Seria meczów bez zwycięstw, do tego koniec przygody z Pucharem Polski nie da się ukryć, że Śląsk Wrocław nie może zaliczyć końca tego roku do udanych. Po zmianie na stanowisku prezesa klubu, którym został Piotr Waśniewski, jasnym faktem było, że w krótkim czasie będziemy mogli spodziewać się również roszad w sztabie szkoleniowym. Po kolejnym przegranym meczu, tym razem z Lechem Poznań 0:2, władze klubu z Waśniewskim na czele podjęły decyzję o odwołaniu trenera Tadeusza Pawłowskiego z funkcji pierwszego szkoleniowca.

– Darzę Tadeusza Pawłowskiego olbrzymim szacunkiem. To legenda Śląska Wrocław i chciałbym, aby nadal był ważną częścią klubu. Obecnie znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji. Wynik każdego spotkania będzie dla nas niezwykle istotny. Uznaliśmy, że konieczne są zmiany, które dadzą drużynie nowy bodziec i pomogą w walce o ligowe punkty. Wspólnie doszliśmy do porozumienia, że  Tadeusz Pawłowski powinien powrócić na stanowisko dyrektora akademii – podkreśla Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

Do końca roku pierwszą drużynę WKS-u będzie prowadził Paweł Barylski, który w 2010 i 2012 roku już zetknął się z podobną sytuacją. Barylski współpracuję ze Śląskiem rozpoczął od trenowania z młodzieżą. Potem od 2007 roku dołączył do sztabu Ryszarda Tarasiewicza, w którym pełnił potem rolę II trenera.

Pawłowski pełnił rolę pierwszego trenera od lutego tego roku, wtedy przejął drużynę po Janie Urbanie. Teraz pozostanie w strukturach klubu, obejmując funkcję dyrektora akademii piłkarskiej.

– Dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu za wspólną pracę. Dobrze znam i niezwykle cenię Pawła Barylskiego. Uważam go za świetnego fachowca, który ciągle się rozwija. Ufam, że jeśli będzie realizował swoją koncepcję prowadzenia zespołu, przyniesie to oczekiwane efekty. Apeluję zatem, by podążał własną ścieżką również jako I trener w klubie Lotto Ekstraklasy – mówi Tadeusz Pawłowski.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław