Już w środę wielkie otwarcie Wroclavii, nowej galerii handlowej, wybudowanej w miejscu starego Dworca PKS. Obiekt będzie składał się z części handlowej, biurowej, nowego, podziemnego dworca oraz parkingu na 2200 samochodów. 

 

We Wroclavii znajdzie się 150 sklepów. Niektóre marki, np. Zara Home, Elementy, Sfera czy Loft37 były dotąd niedostępne w mieście. Na najwyższej kondygnacji galerii znajduje się strefa gastronomiczna z 30 restauracjami oraz kino Cinema City z 20 salami. Jak powiedział Moshe J. Greidinger, prezes Cineworld Group, widz oprócz wyboru filmu będzie również decydował, w jakiej formie go obejrzy. Na kinomaniaków czeka tu bowiem sala Skoda 4DX z efektami specjalnymi (m.in. ruszającymi się fotelami, zapachami i podmuchami wiatru), trzy sale z nagłośnieniem Dolby Atmos (z kilkunastoma głośnikami tworzącymi okrąg) oraz sale VIP ze skórzanymi, rozkładanymi fotelami i posiłkami w cenie. Na drugie piętro, bezpośrednio z parteru, prowadzą najdłuższe w Polsce, trzydziestometrowe ruchome schody.

Ciekawym miejscem galerii jest również patio zlokalizowane na drugim piętrze, pełne krzewów i kwiatów, z którego widoczny jest Dąb Przewodnik. Na dachu i wokół budynku zasadzono 40 tysięcy roślin. Design galerii uzupełniają specjalnie zaprojektowane meble z wyjściami USB oraz duże przeszklenia.

To bardzo skomplikowany projekt – przyznał Marek Borkowski, architekt i właściciel IMB Asymetria. – Stworzenie atrakcyjnego obiektu, który dobrze będzie wpisywał się w tkankę miejską, było niemałym wyzwaniem.

 

Pięć dni atrakcji

Oficjalne otwarcie w środę – 18 października 2017 roku o godzinie 9:00. Dzień przebiegnie pod hasłem Unexpected Show, a we Wroclavii pojawią się aktorzy Teatru Muzycznego Capitol oraz zwyciężczyni 2. edycji Masterchefa, Beata Śniechowska. Czwartek będzie dniem mody, a piątek – sportu. W sobotę i niedzielę, w ramach Unexpected weekend w galerii pojawi się aktor Robert Gonera oraz C-BooL.

Warto zaznaczyć, że pozostałe części Wroclavii są nadal wykańczane. Otwarcie dworca zapowiedziano na 7 listopada.

 


Autor: Marcin Obłoza
Zdjęcia: Marcin Obłoza
Wideo: Karolina Stachera, Marcin Obłoza