Nie tylko kinem człowiek żyje. Wrocławski sezon letni oferuje także plenerowe teatry. Wkrótce pod Magnolia Park będzie można obejrzeć dwa spektakle i to zupełnie za darmo.

W ostatni weekend czerwca po raz pierwszy do Wrocławia przyjeżdża Teatr Pijana Sypialnia. Cykl Teatr na leżakach to zbiór przedstawień pod gołym niebem, skierowanych do rodzin. Już w ten weekend (29 i 30 czerwca) pod Magnolia Park będzie można zobaczyć dwa spektakle: Sztuczki oraz Latarnik. Ideą Teatru Pijana Sypialnia jest stworzenie teatru, do którego można przyjść w klapkach i krótkich spodenkach, a spektakle oglądać z perspektywy leżaka. Jest to widowisko z udziałem kilkunastu śpiewających i tańczących aktorów oraz orkiestry.

Latarnik – 29 czerwca, godz. 20.30

W tajemniczym studio pojawia się kandydat na nowego latarnika. Pod jego wpływem dziennikarze wyruszają do Egiptu, którym włada kot faraona. Akcja przenosi się do knajpy („Baobab”), której właścicielem jest właśnie latarnik. Tam spotykają się bohaterowie dzieł SienkiewiczaW pustyni i w puszczy, Quo Vadis, Potopu, Ogniem i mieczem, wspominając swoje przygody. Twórcy spektaklu chcą ukazać postacie Sienkiewicz zupełnie od innej strony i znów przywrócić im świetność oraz atrakcyjność. Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki wykonywane na żywo.

Sztuczki – 30 czerwca, godz. 20.30

Trwa próba przedstawienia. Romanse, miłosne zawody i Arlekin, który tylko pajacuje. Do teatru przybywa pani sponsor z nową gwiazdą teatru niemieckiego. Grozi wycofaniem się ze sprawowania swojego mecenatu, jeśli… No właśnie – trzeba to zobaczyć!


Teatr na leżakach
29-30 czerwca 2019 r., godz. 20.30.
Magnolia Park, Wrocław – ul. Legnicka 58

Wstęp wolny – zapraszamy!
Więcej informacji tutaj

Nieco później również będzie można się wybrać na spektakl pod chmurką. W trakcie letniego sezonu po raz kolejny we wrocławskich parkach będzie można zobaczyć przedstawienia Wrocławskiego Teatru Plenerowego. W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć PARADY według Jana Potockiego oraz wznowiony OGRÓD ROGACZY, ŁAWECZKA NIEPODLEGŁOŚCI. Warto zarezerwować sobie sierpniowe i wrześniowe niedziele (4/11/18/25.08 i 1.09), aby zaprzyjaźnić się kulturą i teatrem. Wyjątkiem będzie spektakl w święto 15.08.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: oficjalny facebook Wrocławskiego Teatru Plenerowego