Sąsiadująca ze Słodową wyspa Tamka to teren, gdzie na pięciu piętrach znaleźć można pracownie artystyczne, klub, kawiarnię i bar. W okresie letnim jest miejscem spotkań i centrum muzyki — w nadchodzący weekend świętować tam będzie można otwarcie sezonu.

Pierwszy dzień otwarcia sezonu (10 maja) na Tamce minie przy akompaniamencie muzyki trzynastu artystów. W piątkowy wieczór pojawią się dwie sceny, techno stage oraz summmer vibes stage. Wakacyjny nastrój zapewnią Kacpa i Raev, czyli kolektyw HeartBeats czy Furmaniak, a szybkie tempo na techno nakręcą Drador, Patron czy pochodząca z Białorusi Masha Romanova. 

Jeden dzień to za mało, dlatego przywitanie letniego sezonu na Tamce potrwa aż dwa dni. W sobotę (11 maja) dla odwiedzających nadodrzański klub zagra Freakin’ Disco, kwartet, który przyjedzie do Wrocławia z Budapesztu. Węgierski zespół zapewni mieszankę jazzu i techno w niezapomnianym koncercie. Tego samego wieczora na summer vibes stage pojawią się także kEczuP, MIÓD czy Vi. 

Imprezowicze swoje pragnienie ugasić będą mogli Tamkowi drinkiami i lemoniadą i naładować się tacosami i burrito od Hola. 

Muzyka to główna atrakcja wyspy, jednak odwiedzających zachwycić może samo wnętrze i jego wystrój, które idealnie wpasowują się w klimat muzyki. Wstęp płatny w piątek i sobotę (10 zł).


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: youtube.com