Nowojorski duet Tempers i wrocławska kapela Distant Nights zadbają o post punkowy klimat we Wrocławiu. Wszystko zadzieje się w D.K. Luksus. To doskonała okazja, żeby trochę skąpać serca w czerni i mroku przed słodkimi walentynkowymi szaleństwami. Koncert już 13 lutego.

W środku zimy i tygodnia, na jednym z trzech koncertów w Polsce (zagrają jeszcze w łódzkim Domu i warszawskich Chmurach), przy współpracy z Noise Annoys Booking Agency & Records Label i Golden Teeth Booking we Wrocławiu wystąpi Tempers – nowojorski duet, który tworzą Jasmine Golestaneh i Eddie Copper. Ich twórczość najpełniej określają hipnotyzujący chłód syntezatorów oraz wzniosła melancholia i muzyczna refleksja. To dark popowa, industrialna i taneczna stylistyka, a także rdzenne ascetyczne brzmienia cold wave.

W stronę bandu płynęły ciepłe słowa od dziennikarzy muzycznych Pitchfork, The Fader, Noisey, V Magazine i Interview. Muzycy odwiedzą D.K. Luksus w ramach promocji swojego ostatniego krążka Junkspace, będącego następcą debiutanckiego Services z 2015 roku i EP-ki Fundamental Fantasy wydanej w 2017. Jak pisał Goethe, jeśli architektura jest zamrożoną muzyką, to najnowszy album grupy brzmi jak topniejące galerie handlowe.

 

Przed zagranicznym daniem głównym publiczność rozgrzeją Distant Nights, lokalsi grający muzykę zainspirowaną post-punkową sceną lat 80. oraz współczesną muzyką alternatywną. Zaserwują brzmienie bogate w emocje, pełne garażowego brudu, rozpierającej energii oraz historii toczących się w nieprzewidywalnym życiu. Inspiracją do ich tworzenia są dla chłopaków zdarzenia, wszystko to, co widać, co czuć i co przeżywa człowiek – jego myśli; to, skąd pochodzi i dokąd zmierza.

Damian Cywiński, Wojciech Dziedzicki, Albert Gancarz, Jakub Legendziewicz i Szymon Kasprolewicz są laureatami Jarocińskich Rytmów Młodych i Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, którego jurorką i organizatorką jest Kasia Nosowska. Wieczór ten będzie na pewno przełomowy w działalności grupy, bo w czasie występu zespół ogłosi fanom pewną arcyważną wiadomość.

Dzień: 13 lutego
Start: 20:00
Bilety: 30 zł, do kupienia tylko na bramce

Autor: Karolina Kozłowska
Źródło: Oficjalna strona wydarzenia na Facebooku, Youtube