Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty rozpoczyna się w najbliższy czwartek (tj. 26 lipca). Na festiwalu pojawi się m.in. Terry Gilliam.

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć legendę kina Terry’ego Gilliama. Znanego wszystkim głównie z reżyserii Latający Cyrk Monty Pythona. To jednak niejedyne dzieła reżysera. Na swoim koncie ma takie filmy jak m.in. Parnassus, Nieustraszeni bracia Grimm czy 12 małp. Amerykański reżyser i aktor przyjedzie do Wrocławia promować swój najnowszy film Człowiek, który zabił Don Kichota. Pokazy filmu odbędą się 1 i 3 sierpnia w Kinie Nowe Horyzonty.

Nie tylko on odwiedzi Wrocław na tegorocznym festiwalu. Nowe Horyzonty cenią sobie przede wszystkim różnorodność. Wśród zaproszonych pojawią się m.in. : Rajkumar Hirani, wielka gwiazda Bollywoodu, Adina Pintilie wspólnie z aktorami filmu Touch Me Not czy Ali Abbasi, zwycięzca canneńskiej sekcji Un Certain Regard. Nie zabraknie również przedstawicieli Polski: Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc, Jacek Braciak, Agata Buzek. To tylko niektórzy z wymienionych, którzy zaszczycą Wrocław swoją obecnością już niebawem.


Tekst: Aleksandra Joanna Kowalczyk
Zdjęcie: mat. prasowe 18. MFF Nowe Horyzonty