Co by było, gdyby połączyć bieganie i festiwal kolorów? The Color Run – po raz pierwszy we Wrocławiu. Najbardziej kolorowy maraton startuje już w sobotę (31 sierpnia 2019 roku).

Organizacja The Color Run została założona w marcu 2011 roku. Kolorowy maraton dotarł do Polski w 2015 roku. Po raz pierwszy także Wrocławianie będą mieli szansę wziąć udział w barwnym wydarzeniu, które znane jest już na całym świecie. Hasłem przewodnim The Color Run jest Najszczęśliwsze 5 km na świecie, w myśl tej idei biegają już m.in. mieszkańcy: Chin, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Cała zabawa polega na tym by wystartować ubranym na biało, a dobiec do mety we wszystkich kolorach tęczy. Wrocław jest trzecim z pięciu miast na trasie wyjątkowej edycji z mottem Odkryj w sobie bohatera. Już w tę sobotę (31 sierpnia) o godzinie 14:30 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zrobi się kolorowe. Udział w nim może wziąć każdy, bez względu na to czy jest profesjonalnym biegaczem czy nie – liczy się dobra zabawa. Pierwszy etap rozpocznie się o godzinie 15:00. Towarzyszyć mu będzie rozgrzewka i eksplozja kolorów. Trasa to 5 km, ale nie trzeba jej przebiec, można przejść, spacerować czy truchtać. Co kilometr, na uczestników czekać będzie kolorowa stacja, z której biegacze wyjdą cali pokolorowani. Po drodze będą także inne niespodzianki np. stacja z puszystą pianą.

 

Zaplanowane są trzy starty w godzinach: 15:00, 15:30 i 16:00. Tuż po zakończeniu ostatniej fali rozpocznie się zabawa w strefie festiwalowej, która potrwa do 19:00. Będzie można posłuchać muzyki, obejrzeć eksplozje kolorów, poskakać na trampolinie w strefie bohatera czy zrobić sobie zdjęcie z wielkim jednorożcem.

Zapisy na stronie: https://wroclaw.thecolorrun.pl/. Natomiast pakiety można odebrać w Magnolia Park w dniach 29-30 sierpnia w godz. 12:00-21:00.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Oficjalny Facebook organizatora