Od ćwierć wieku Bethesda tworzy i rozwija swoje uniwersum, którego losy śledzą obecnie miliony graczy na całym globie. Tak, od 26.03.2019r. cykl Starożytnych Zwojów ma już 25 lat na karku.

Dokładniej rzecz ujmując to tyle czasu minęło od premiery Areny, pierwszej części cyklu. TES wniósł nową jakość w gatunek RPG i niewątpliwie jego poszczególne tytuły można śmiało wpisywać na listę najważniejszych gier komputerowych, jakie ujrzał świat.

Z okazji takiego jubileuszu Bethesda postanowiła rozdać wśród graczy trzecią część cyklu wraz z dodatkami za darmo. Wystarczy, że wejdziecie na tę stronę albo pobierzecie aplikację startową Bethesdy i za jej pośrednictwem aktywujecie kod TES25TH-MORROWIND. Akcja trwa do końca weekendu i radzę uzbroić się w cierpliwość, bo podobno serwery producenta płoną.

Ważna informacja dla wszystkich, którzy nie grali w Morrowinda i nie mają go w swojej kolekcji (shame on you!): wersja dostępna w launcherze producenta (jak ta ze Steama) nie oferuje rozgrywki w języku polskim.

 


Autor: Patryk Rudnicki
Zdjęcie: youtube.pl