Jak co roku, angielski dziennik The Guardian opublikował ranking stu najlepszych piłkarzy na świecie. Za numer jeden został uznany Luka Modric. Odległe miejsce zajął Robert Lewandowski.

Dopiero na 30. miejscu znalazł się Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium był jedynym polskim przedstawicielem w rankingu. To spory spadek w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy uplasował się na 7. lokacie. Najlepszą pozycję w rankingu The Guardiana, kapitan reprezentant Polski osiągnął trzy lata temu, kiedy zajął 5. miejsce.

Za najlepszego piłkarza globu został uznany wicemistrz świata i triumfator Ligi Mistrzów – Luka Modric. Tuż za nim znalazł się jego były kolega z drużyny Cristiano Ronaldo. Najlepszą trójkę zamyka triumfator ubiegłorocznej edycji,  Lionel Messi. Na kolejnych pozycjach meldują się kolejno –  mistrz świata Kylian Mbappe i król strzelców Premier League, Mohamed Salah. Najwięcej piłkarzy w pierwszej setce posiadają Francuzi, którzy mogą pochwalić się trzynastoma reprezentantami, w tym trzema w czołowej dziesiątce. Jedenastu graczy uzbierali Hiszpanie i Brazylijczycy.

Ranking został sporządzany na podstawie głosów 225 ekspertów z 69 krajów. Wśród nich znaleźli się byli utytułowani piłkarze jak chociażby Zico, Julio Cesar czy Javier Zanetti. Uzupełniły ich głosy uznanych trenerów i dziennikarzy. Na początku grudnia dziennik opublikował również ranking stu najlepszych piłkarek świata.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: Instagram