Już w czwartek, w ostatni dzień listopada, przed wrocławską publicznością wystąpi Tomasz Stańko. Legenda jazzu i jeden z najlepszych trębaczy na świecie będzie promował swoją ostatnią płytę December Avenue. W sprzedaży są jeszcze dostępne ostatnie bilety.

Wrocławski koncert jest jednym z siedmiu polskich występów Stańki zaplanowanych na listopad. Trębacz zagra z muzykami, z którymi stworzył najnowszą płytę dla wytwórni ECM. Na fortepianie zagra Kubańczyk, David Virelles, który grał z m.in. Chrisem Potterem i Jane Bunett. Za bębnami usiądzie Gerald Cleaver, a Eric Reves zagra na kontrabasie.

– Do nagrania albumu zaprosiłem moich nowojorskich przyjaciół – przyznał Stańko.

Lider opisuje album jako balladowy i melancholijny, a jego głównym źródłem inspiracji był wyjątkowy klimat miasta. December Avenue ukazał się w marcu i wciąż trwa jego trasa promocyjna. Koncert w Teatrze Polskim rozpocznie się w czwartek o godz. 19:00. Bilety w cenie od 99 zł do 169 złotych są wciąż dostępne na goodtaste.bilety24.pl, eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt, Saturn i Media Expert.


Autor: Marcin Obłoza
Foto: Archiwum organizatora