W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym postanawiamy diametralnie zmienić swoje zachowanie, myślenie, czasem nawet mieszkanie. Dlatego przedstawiamy Wam top 10 najlepszych książek dotyczących samorozwoju.

Kiedy w naszym życiu przychodzi moment zwątpienia, zawahania lub zmiany, warto sięgnąć po dobrą książkę, która może pokazać nam nowy szlag naszej wędrówki.

1. Robin Sharma Mnich, który sprzedał swoje Ferrari

Książka jest jedną z najbardziej znanych na świecie. To opowieść o adwokacie, którego tryb życia doprowadza do ciężkiej choroby. Właśnie w takim momencie człowiek zaczyna zadawać sobie podstawowe pytania takie jak: Kim jestem? I dokąd zmierzam? Historia uczy pozytywnego myślenia, odnajdywania własnej drogi,  doceniania teraźniejszości oraz szanowania siebie.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

2. Joachim de Posada and Ellen Singer Don’t eat the marshmallow yet! The secret to sweet success in work and life

Wszyscy lubią marshmallow, ale nie wszyscy wiedzą, jak się go je. Oto malutka książeczka, składająca się z ponad stu stron, które nauczą Was smakować przyjemności przez dłuższy czas, nie gonić się za szybkimi zyskami, tylko pewnymi krokami zmierzać do zamierzonego celu.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

3. Stephen R. Covey 7 nawyków skutecznego działania

Jednym z najważniejszych elementów ludzkiego życia są nawyki. Często te złe są liczniejsze niż te dobre. Ta książka nauczy Was planować, rozumieć siebie i innych oraz polepszyć swoje życie. To ocean mądrości.

Dzisiaj jestem tym, kim jestem z powodu wyboru, którego dokonałem wczoraj.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

4. Dale Carnegie Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Wielka sztuka porozumiewania się między ludźmi, doceniania innych, szanowanie czasu i znajomości – to wszystko można znaleźć w książce Carnegie

Zanim zaczniesz krytykować innego, powiedz mu o swoich wadach.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

5. George Samuel Clason Najbogatszy człowiek w Babilonie

Pięć zwykłych sposobów na to, jak stać się najbogatszym. No cóż, genialne – proste. Jeżeli myślisz, że po przeczytaniu tej książki od razu zmieni się Twoje życie, to – nie, nie zmieni się. Tak, jak sukces, bogactwo potrzebuje czasu, mądrości, pomyślności i cierpliwości. Historia odbywa się w Babilonie, przedstawia kulturę, tradycje, styl życia osób, którzy tak jak i my teraz starają żyć dobrze i nie liczyć ostatnie grosze na obiad.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

6. Joe Vitale Life’s Missing Instruction Manual: The Guidebook You Should Have Been Given at Birth

W tej książce jest umieszczona mądrość, która przychodzi do człowieka po trudnych sytuacjach, niewiedzy, lęku, braku własnego wyboru oraz narzucania przez innych stylu życia i myślenia. Zakładam, że każda osoba po przeczytaniu tej książki, będzie myśleć: Gdybym tylko wiedział o tym wcześniej, wszystko byłoby inaczej, lżej, lepiej.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

7. Robert Kiyosaki Bogaty ojciec, biedny ojciec

Ta książka zmieniła życie i myślenie tysiąca ludzi. Kiyosaki uczy samodzielności, odpowiedzialności za swoje czyny, rozwijania możliwości oraz zaspokajania własnych potrzeb.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

8. Hal Elrod Fenomen poranka

Hal Elrod – człowiek sukcesu i światowej sławy mówca motywacyjny, autor programu Miracle Morning – w książce Fenomen poranka uczy, jak zmienić swój sposób wstawania dzięki prostym technikom, które uczynią Twoje poranki bardziej zorganizowanymi i owocnymi.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

9. Brian Tracy Nie tłumacz się, działaj

Niniejsza książka pokaże Ci, jak — krok po kroku — stać się nadzwyczajną osobą, zdolną do nadzwyczajnych dokonań. Samodyscyplina jest czynnikiem, dzięki któremu można wydostać się z wyspy. Stanowi klucz do wspaniałego życia, bez którego nie sposób osiągnąć żadnego trwałego sukcesu.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

10. Kahneman Daniel Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Ostatnia książka w naszym TOP 10, która jest bardzo wartościowa i praktyczna. Kahneman w ciekawy i przystępny, niepozbawiony humoru sposób wyjaśnia czytelnikom, co decyduje o naszym myśleniu. Odkrywa możliwości, a także zagrożenia wynikające z szybkiego myślenia.

Top 10 nаjlepszych książek o samorozwoju

Kochani, życzę przede wszystkim dużo motywacji. Uczcie się nowego, wykorzystujcie każdy moment, pokochajcie życie i nigdy niczego nie żałujcie.


Autor: Marina Grabowska
Zdjęcia: instagram.com, pexels.com