Nadeszła jesień, za oknem pada deszcz, a ty nie masz ochoty wychodzić z domu na ćwiczenia i wykłady? Najlepsze lekarstwo na tzw. jesienną chandrę to ciepły koc, wielki kubek herbaty i… dobry film.

 

„Kometa” (2014)

Historię miłosną Dell (Justin Long) i Kimberly (Emmy Rossum) poznajemy w nietypowy sposób  – poprzez nielinearny ciąg retrospekcji. Prowadzą nas przez swój kilkuletni związek, pokazując swoje wzloty i upadki. Przepiękne zdjęcia Erica Koretza i scenariusz Sama Esmaila tworzą efekt, w którym widz potrafi się zatracić. Dobra alternatywa dla typowych komedii romantycznych.


„Wielki Gatsby” (2013)

Czy może być coś lepszego niż Nowy Jork w latach 20.? Leonardo DiCaprio, wcielając się w milionera Jaya Gatby’ego, udowadnia nam, że nie. Film ukazujący niezwykły romans mężczyzny, który zaczynał z niczym i zamężnej Daisy (Carey Mulligan), pochodzącej z wyższych sfer. Magiczny obraz i ścieżka dźwiękowa. To już piąta adaptacja filmowa powieści F. Scotta Fitzgeralda, zdobywca dwóch Oscarów – za najlepsze kostiumy i najlepszą scenografię. Pozycja zdecydowanie do zobaczenia.


„Ona” (2013)

Miłość może mieć przeróżne oblicza. Samym obiektem miłości też może być każdy. Nawet najnowszy system operacyjny, w którym zakochuje się główny bohater – Theodore Twombly (Joaquin Phoenix). Na co dzień zajmuje się pisaniem listów dla innych ludzi. Kiedy załamany po zakończeniu długiego związku instaluje intuicyjny i spersonalizowany program, poznaje Samanthę. Jej głos zaczyna mu towarzyszyć codziennie i staje się do niego coraz bardziej przywiązany. Jednak jak związać się z kimś, kto nie ma ciała?


„500 dni miłości” (2009)

Co się stanie, gdy połączyć niepoprawnego romantyka z dziewczyną, która nie wierzy w miłość? Raczej nic dobrego. A jednak, Tom (Joseph Gordon-Levitt)  i Summer (Zooey Deschanel) poznają się w pracy. Zaczynają tworzyć związek, w którym pozostają przez 500 dni. Niebanalna historia ze ścieżką dźwiękową z utworami m.in. zespołu The Smith.


„Notting Hill” (1999)

Klasyk wśród komedii romantycznych. Jak każda z nich nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości, ale miłą historią, podczas której na twarzy każdego widza zagości uśmiech. William Thacker (Hugh Grant) prowadzi antykwariat z książkami podróżniczymi. Jego życie zmienia się, gdy do jego sklepu przychodzi gwiazda filmowa Anna Scott (Julia Roberts).

 


Opracowała: Oliwia Rybiałek