Nowy rok to okres postanowień. Jedne z najpopularniejszych noworocznych obietnic to pójście na siłownie, rozpoczęcie ćwiczeń i dbanie o formę. Nie inaczej jest na początku 2019 roku. Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę pięciu siłowni we Wrocławiu, które są najprzyjemniejsze dla studentów.

Na początku trzeba wyjaśnić, na co jako studenci będziemy zwracać uwagę. Uważam, że pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest cena. Drugim elementem zdecydowanie będzie odległość od mieszkania, bądź też uczelni. No i ostatnim, paradoksalnie najmniej istotnym, będzie faktyczne wyposażenie danej siłowni.

Fitness Academy

Opcja, która jako pierwsza przychodzi na myśl. Głównie dlatego, że jest w wielu miejscach we Wrocławiu. Mówimy tutaj m.in. o Arkadach, Sky Towerze, ul. Krakowskiej czy też Pasażu Grunwaldzkim, do którego blisko ma wiele studentów. Sam karnet studencki nie należy do najtańszych, gdyż kosztuje 90 złotych miesięcznie. Aczkolwiek siłownia posiada bogatą ofertę, jeśli chodzi o wyposażenie. Wszystko zawsze jest poukładane, panuje miła atmosfera, a trenerzy to osoby w pełni kompetentne. Co więcej, Fitness Academy posiada wiele promocji na barze, na przedmioty takie jak białko czy batony, więc trochę kosztów zawsze się nam zwróci. Najważniejsze jest to, że mieszkając w różnych częściach Wrocławia, będziemy mieć blisko.

Fitness Academy

Aquapark

Może być to zaskoczeniem, ale Aquapark cenowo posiada najlepszą ofertę dla studentów ,mieszkających obok Uniwersytetu Ekonomicznego. Karnet miesięczny to jedynie 79 złotych. Jedyną wadą jest to, że będziemy mogli wejść na teren obiektu tylko na dwie godziny. Jest to po części irytujące, jako że siłownia w Aquaparku jest bardzo popularna, przez co jest po prostu tłoczno i mogą się robić kolejki, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Mamy za to dostęp jednocześnie do basenu. Ciekawym aspektem jest wielka szyba. Dla niektórych może być to krępujące, że zwykli przechodnie mogą oglądać ich z zewnątrz. Innych jednak cieszy fakt, że ich ciężka praca może być podziwiana przez innych. Sprzętowo Aquapark nie zostaje w tyle, ponieważ jest dosyć dobrze wyposażony.

Aquapark siłownia

CityFit

CityFit posiada we Wrocławiu dwa obiekty. Pierwszy z nich znajduje się w galerii handlowej Wroclavia, a drugi na Starym Mieście, przy ulicy Szewskiej. Nie zmienia to jednak faktu, że obydwie siłownie są świetnie zorganizowane i posiadają nowoczesny sprzęt. Otwarte są również 24 godziny na dobę, co może być plusem dla tak zwanych „nocnych Marków”. Dodatkowym atutem jest to, że posiadają one strefę crossfit, tak więc można tutaj znaleźć zajęcia bardziej ekstremalne. Cenowo oferta nie odbiega od reszty, gdyż zazwyczaj karnet kosztuje 89 złotych miesięcznie. Aczkolwiek, studentów na pewno zainteresuje ofertą pierwszego miesiąca za 50 złotych. Pozwoli im to samym przekonać się, czy to miejsce dla nich. Koniec końców, CityFit to opcja warta uwagi.

CityFit Wroclavia

McFit

McFit to fitness klub, który mimo tego że ma mało placówek, jest dość popularny. Pierwsza siłownia znajduje się na Rynku, przy kinie Nowe Horyzonty, a drugi obiekt na ul. Legnickiej. Wiele osób uważa, że to właśnie na Legnickiej znajdziemy najlepszą opcję we Wrocławiu. Głównym argumentem jest cena. McFit posiada ofertę nie do przebicia, ponieważ do 31 stycznia obowiązuje promocja noworoczna. Dzięki niej, przez cały rok za karnet płaci się jedyne 39 złotych miesięcznie, nie licząc opłaty aktywacyjnej w wysokości 90 złotych. Dodatkowo, obiekty tej sieci również są otwarte całą dobę, posiadają wiele udogodnień, nigdy nie ma zbyt wielu ludzi. Pochwały zbiera nawet obsługa klienta. Jeśli waszym postanowieniem noworocznym jest rozpoczęcie pracy nad ciałem, to dobrze się pośpieszyć i zacząć przed końcem stycznia.

McFitHasta La Vista

Ostatnią godną rozważenia opcją jest Hasta La Vista. Obiekt ten znajduje się przy ulicy Góralskiej i nie jest stricte siłownią, a klubem sportowym, gdzie gra się m.in. w squasha, badmintona i tenisa stołowego. Nie zmienia to faktu, że jak najbardziej posiadają siłownię i to nie byle jaką. Sala do treningu jest ogromna, można znaleźć tam bardzo dużo urządzeń do ćwiczeń. Jako że jest to klub sportowy, atmosfera zawsze jest przyjazna, a ludzie otwarci. Co więcej, jest to pozycja mało znana, więc nigdy nie zaznamy tam sytuacji, w której to będziemy musieli stać w kolejce. Oferta ta nie jest najdroższa, jako że karnet dostaniemy za jedyne 79 złotych miesięcznie.

Hasta La Vista

Nie są to jedyne możliwości, aczkolwiek wydają się one najlepsze dla typowego studenta. Trzeba pamiętać, że w nowym roku wiele osób będzie się wybierało na siłownię, dlatego warto wziąć pod uwagę także te mniej znane obiekty. Najważniejsze, żeby pamiętać, że zawsze jest czas na sport i aktywność fizyczną. Nie musi być to jedynie postanowienie noworoczne, a nasz karnet nie musi się skończyć po pierwszym miesiącu.


Autor: Mateusz Miter
Zdjęcia: oficjalne strony internetowe siłowni, Instagram, pixabay.com