Początek nowego roku kalendarzowego to okres, w którym rozpoczyna się kolejny sezon imprez masowych. Zainteresowanie festiwalami jest ogromne, a wejściówki rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Jest jednak szansa dla tych, którzy nie zdążyli zakupić biletów we wcześniejszych terminach.

Kultura festiwalowa rozwija się coraz prężniej. Rzesze fanów przyjeżdżają na festiwale, aby bawić się przy utworach światowej sławy wykonawców. Festiwale typu Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival już od dłuższego czasu goszczą zespoły muzyczne oraz piosenkarzy z całego globu. Lista artystów, którzy będą występować w tym roku na polskich scenach, jest naprawdę imponująca. Oto lista pięciu dużych imprez odbywających się w tym roku w Polsce, na które wciąż można kupić bilety.

Tranceformations

Tranceformations to impreza, która w pełni poświęcona jest muzyce trance’owej. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się 2 marca w toruńskiej Arenie. Na scenie głównej usłyszymy m.in. Arkham Knights, Blue Silence czy Neelix. Na tzw. classic stage’u zagrają 4 Strings, Alex, Rafuss oraz Johan Gielen. Bilet standardowy kosztuje 119 zł a wersja VIP – 450 zł.


Quefestival

Festiwal ten jest pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów polskiego hip-hopu. Quefestival to koncert, podczas którego będzie można usłyszeć na żywo wszystkich artystów z labelu QueQuality. Podczas imprezy wystąpią także goście z Polski i zza granicy, których nazwiska będą ujawniane stopniowo. Quefestival odbędzie się 19 października w Spodku w Katowicach. Cena biletów waha się w granicach 99-150 zł.


OFF Festival

OFF Festival obejmuje w swojej ofercie szeroko rozumianą muzykę alternatywną. Dyrektorem imprezy jest Artur Rojek – były wokalista zespołu Myslovitz. Od 2010 roku koncert odbywa się co roku w Katowicach. W okresie 2-4.08 na festiwalu odbędą się występy takich zespołów jak Electric Wizard, Black Midi czy Boogarins. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 80 zł a karnet trzydniowy – 290 zł.


Orange Warsaw Festival

OWF to festiwal odbywający się co roku na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Charakteryzuje się on najwyższym poziomem organizacyjnym oraz wyjątkowym doborem artystów. W tym roku fani muzyki będą mogli posłuchać na żywo takich gwiazd światowego formatu jak Solange, Marshmello, Cardi B czy Troye Sivan. Sprzedaż regularnych biletów odbywać się będzie w dniach 13.02.2019-21.05.2019. Standardowy bilet jednodniowy kosztować będzie 259 zł a karnet dwudniowy – 419 zł.


Open’er Festival

Jest to jeden z najpopularniejszych festiwali w Polsce. Od 2003 roku impreza odbywa się na terenie Gdyni oraz gminy Kosakowo. Open’er Festival jest jednocześnie największym i najbardziej zróżnicowanym koncertem w naszym kraju. Od wielu lat listę artystów występujących na festiwalu zapełniają nazwiska najsławniejszych artystów oraz najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie. W tym roku Polskę odwiedzą m.in. Travis Scott, Diplo, Rudimental czy Greta Van Fleet. Sprzedaż biletów odbywa się w dniach 18.12.2018-10.06.2019. Bilet jednodniowy kosztuje 279 zł, a karnet czterodniowy – 599 zł.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: Pixabay, Facebook, oficjalne loga festiwali