Trefl Gdańsk pokonał SKRE Bełchatów 3:0 w finale Pucharu Polski rozegranym w Hali Stulecia. Piękna gra w polu, szacunek dla każdej piłki i fenomenalna gra atakującego Damiana Schulza dała zwycięstwo drużynie z Gdańska. Bełchatowianie popełnili zbyt dużo własnych błędów, brakowało koncentracji i skuteczności w ataku.

Pierwszy set zaczął się z niesamowitą dawką energii obu drużyn, drobne błędy w zagrywce i przyjęciu były efektem emocji związanych z wagę tego spotkania. Początkowa walka punkt za punkt, tworzyła piękne widowisko. Zawodnicy po obu stronach siatki byli ogromne skoncentrowani. Drużyna z Gdańska popisywała się momentami świetnym blokiem, za to bełchatowianie szukali ciekawych rozwiązań w rozegraniu, grając kilka akcji ze środka. W połowie seta gdańszczanom udało się zbudować kilkupunktową przewagę (17:14). Bełchatowianie popełniali proste błędy, zagrywki w aut, dotknięcia siatki. Trefl atakował bezbłędnie, a wszystko za sprawą dwóch przyjmujących Artura Szalpuka i Mateusza Miki. Dzięki temu wygrał pierwszego seta 25:21.

Drugiego seta Gdańsk zaczął bardzo pewnie, już na początku zbudowali przewagę (6:3) i kontrolowali grę. SKRA zdołała odrobić straty wykorzystując błędy w przyjęciu Trefla, po serii zagrywek Karola Kłosa (6:6). Jednak cały czas musiała gonić, odskakujący na kilka punktów Trefl (16:12). W drugim secie świetną formę prezentował atakujący Trefla – Damian Schulz, atakował z wielką precyzją. To samo można powiedzieć o Mariuszu Wlazłym, który w kryzysowych momentach ratował swoich kolegów z drużyny, równie dobrą dyspozycją. Jednak to nie wystarczyło żeby pokonać Trefl w drugiej partii, choć SKRA walczyła do ostatniej piłki, to Gdańsk wygrał 25:22.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie do drugiej, Gdańsk zaczął pewnie i zbudował trzypunktowe prowadzenie (4:1). Ale bełchatowianie długo nie pozostali dłużni, odrobili straty, doprowadzając do remisu przy serii zagrywek Srećko Lisinaca (6:6). W drużynie Trefla bardzo dobrze funkcjonował blok duetu Szalpuk – Nowakowski. Zespół z Gdańska praktycznie cały czas miała to spotkanie pod kontrolą, grał spokojnie i szanował każdą piłkę. Końcówka seta, choć zacięta, doprowadziła Trefl Gdańsk do zwycięstwa 25:22, a w całym meczu 3:0.