Imprezy, alkohol i kac morderca – wszystko to wpisane jest w życie studenta, tak jak przywożenie słoików, próby naprawienia cieknącego kranu czy nocki zarwane podczas sesji. Wyobraź sobie więc to zdziwienie, kiedy mówisz swoim znajomym, że dzisiaj nie pijesz…

Co się stało? Bierzesz jakieś leki? – to pierwsze pytania, które padają po wypowiedzeniu tych magicznych słów: Dzisiaj nie piję… Twarze Twoich przyjaciół zmieniają się diametralnie. Najpierw lekki niepokój, że może jednak coś się stało, później próba zachowania powagi, która kończy się wybuchem śmiechu, a na końcu? Pogarda w oczach, bo opuszczasz towarzyszy na placu boju…

 

Wiesz, że nie odpuszczą Ci tak łatwo, więc chwytasz się ostatniej deski ratunku i zostajesz kierowcą. Na to są jeszcze w stanie przystać, bo zamiast taksówki, kupią sobie dwa piwa więcej, a Ty i tak nie chciałeś pić. Kiedy myślisz, że jesteś uratowany, zaczyna się najgorsze. Ty jesteś trzeźwy, oni już niekoniecznie. Zabawa trwa w najlepsze, jednak nie dla Ciebie. Krok po kroku zauważasz, jak zachowują się pijani przyjaciele i z przerażeniem w oczach myślisz: Jezu, czy ja też tak robiłem?!

Przypominasz sobie wszystkie żenujące sytuacje, w których to alkohol był najlepszym doradcą. Powstrzymujesz najlepszego kumpla przed zadzwonieniem do jego byłej. Po chwili zaczynasz żałować, że tydzień temu Ty nie miałeś takiego anioła stróża i o piątej nad ranem kłóciłeś się ze swoją ex.

Memy alkohol

Przetrwałeś piątkową imprezę. Było trudno, ale zrobiłeś to. Budzisz się bez kaca, wyrzutów sumienia i z pieniędzmi na koncie. Czujesz satysfakcję, bo zrobiłeś to! I wtedy dostajesz wiadomość od kumpla z liceum: Co słychać? Jesteś w mieście? Może umówimy się na jakieś piwo?. Koszmar zaczyna się od nowa. O ile jakoś uda Ci się powiedzieć ludziom, że nie pijesz, o tyle, wytłumaczyć, że robisz to bez żadnego konkretnego (czyt. medycznego) powodu? Nierealne. Zdany egzamin, nieudana randka, urodziny Piotra, wtorek – jest przecież  tyle powodów. Dlatego trudniej jest nie pić niż pić. A że jesteśmy studentami, to obowiązują nas pewne zasady.

Memy alkohol

 

Wszystkim wytrwałym szaleńcom pozostaje tylko życzyć powodzenia…


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Instagram, pixabay.com, kadr z filmu: „Co ty wiesz o swoim dziadku”