Pierwsze spotkanie Impelek w 2018 roku nie poszło po myśli wrocławianek. W ramach 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet podopieczne Marka Solarewicza uległy we własnej hali Treflowi Proxima Kraków 2:3.

Dla obu drużyn ten mecz nie był tylko o 3 punkty. Zarówno wrocławianki, jak i przyjezdne z Małopolski walczyły o to, by do kolejnego starcia nie przystępować ze strefy spadkowej. W ciut lepszej sytuacji były gospodynie, ale tylko ze względu na atut własnej hali.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej wymiany. Świetnie serwowała Valerie Nichol i to głównie dzięki niej wrocławianki wyszły na prowadzenie 12:8. Amerykanka wraz z koleżankami kontynuowały dobrą grę i podwyższyły prowadzenie do stanu 17:11. Potem jednak coś się zacięło. Najpierw przyjezdne wyrównały wynik seta, a potem dzięki serii 5. punktów zwyciężyły 25:20.

Niespodziewana porażka nie załamała wrocławianek. Choć w drugiej odsłonie lepiej zaczęły krakowianki, to na półmetku znów prowadziły gospodynie 15:12. Tym razem młode zawodniczki zachowały spokój na boisku i zwyciężyły 25:23.

Kolejne dwa sety to czysty obraz walki dwóch równych ekip. W barwach Trefla wyróżniała się Martyna Łukasik, z kolei o atak Impela dbała Natalia Murek. Trzecią partię wygrały podopieczne Alessandro Chiappiniego 26:24, w czwartym secie górą w takim samym stosunku były siatkarki z Wrocławia.

O tym, która z ekip usadowi się w środku tabeli LSK miał zadecydować tie-break. Obie drużyny nie składały broni, ale kluczem było doświadczenie. Trefl wyszedł na prowadzenie 7:5 i do końca nie pozwolił już rywalkom na zmniejszenie różnicy. 15:13 w ostatniej partii i Impel Wrocław najbliższy tydzień spędzi w strefie barażowej.

Kolejnym rywalem podopiecznych Marka Solarewicza będzie Polski Cukier Muszynianka Muszyna. To starcie już w sobotę – 13 stycznia o godzinie 17.

Impel Wrocław – Trefl Proxima Kraków 2:3 (20:25, 25:23, 24:26, 26:24, 13:15)

Impel: Szczurowska, Nichol, Murek, Gałucha, Łozowska, Chojnacka, Stenzel oraz Wołodko, Trojan

Trefl: Clement, Talas, Łukasik J., Paszek, Łukasik M., Brzezińska, Kulig oraz Budzoń, Szymańska

Autor: Wojciech Klich