Mimo wielu strat i dość niskiej skuteczności w pierwszej części meczu, koszykarki Uniwersytetu Wrocławskiego znowu zwyciężają! To już ich trzeci wygrany mecz. Tym razem pokonały u siebie zespół Uniwersytetu Medycznego 55:51.

Mecz atakiem rozpoczęły dziewczyny z UWr, jednak to goście punktowali jako pierwsi. W odpowiedzi padły punkty dla uniwerku. Ponadto drużyna dobrze grała w obronie i na desce. Brak koncentracji powoduje jednak, że w 8. minucie zespół ma pięć fauli, a goście dwa rzuty osobiste. Potem koszykarki UWr zaliczają serię strat, a pierwsza kwarta kończy się wynikiem 14:11 dla gości.

Drugą kwartę również zaczął UWr, jednak tym razem punktował. Przeciwnik próbują wyprowadzić kontrę, jednak Magdalena Kubowicz świetnie blokuje zawodniczkę UM. Następuje próba rzutów, jednak żadna z drużyn w tym czasie nie trafia do kosza. Serię przerywa dopiero Patrycja Łojek (UWr). Ostatecznie po drugiej kwarcie  26:24 dla gospodarzy.

Po zmianie koszy następuje seria błędów obu drużyn. Niemoc ponownie przełamuje Patrycja Łojek, tym razem rzutem za 3 punkty. UWr prowadził wtedy 5 punktami i choć UM wyrównał, to po trzeciej kwarcie było już 44:38.

Ostatnią kwartę rozpoczyna UM. Drużyny zdobywają punkty, jest też sporo strat i niecelnych rzutów. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem UWr prowadził 50:46. Jednak po dwóch celnych rzutach osobistych, przewaga stopniała, a emocje urosły. 36 sekund przed końcem UWr miał rzuty osobiste. Wykorzystał jeden z nich. UM grał agresywnie, jednak UWR na 10 sekund przed gwizdkiem końcowym dołożył 2 punkty. Trener UM wziął czas, dzięki czemu jego zawodniczki wznowiły grę z połowy boiska (a nie spod kosza, jak w przypadku wznowienia po koszu bez czasu dla zespołu). UM już po raz trzeci w tym meczu w kluczowym momencie trafił za 3 punkty! Na 4 sekundy przed końcowym gwizdkiem prowadzenie uniwerku było tylko 2-punktowe. To oznaczało oczywiście bardzo dużo emocji. Zespół UM taktycznie sfaulował, a UWr… wykorzystał oba rzuty i „medyczki” nie miały już szans na wywalczeni dogrywki. Ostatecznie po bardzo ekscytującej końcówce, koszykarki UWr wygrywały 55:51.

Mecz z Politechniką Wrocławską, który miał się odbyć 5.12 został przełożony, więc kolejne spotkanie UWr rozegra u siebie 14.12 z Akademią Wojsk Lądowych o godzinie 20:15.

Uniwersytet Wrocławski – Uniwersytet Medyczny 55:51
(11:14, 15:10, 18:14, 11:13)

UWr: Łojek 28, Jarecka 10, Wierzbicka 7, Kubowicz 6, Fusaro 4, Stasiak, Kycia, Brankiewicz, Skórka

UM: Reczek 19, Jaworska 10, Siembiga 9, Bednarska 9, Kosirzena 4, Barnas