Dzień Kobiet obchodzony jest w Polsce, jak i w 54 innych krajach, 8 marca. Z okazji tego święta Studenckie Koło Naukowe Genderówka zorganizowało (Ty)dzień Kobiet. W dniach od 4 do 8 marca włącznie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego będą trwały spotkania, wykłady i warsztaty o kobiecości, feminizmie, zdrowiu i historii. Prowadzone przez kobiety, ale nie tylko dla kobiet.

(Ty)dzień Kobiet w Instytucie Psychologii otwiera miesiąc poświęcony kobietom. Jest również kontynuacją trwającego od początku lutego projektu Kobiety w psychologii, mającego na celu przybliżenie sylwetek psycholożek, których nazwiska zapisały się na kartach historii tej nauki, choć mylnie przypisywane są mężczyznom. Wystawę poświęconą ich postaciom będzie można oglądać przez cały (Ty)dzień Kobiet, na II piętrze Instytutu Psychologii przy PsychoSofach.

Program wydarzenia:

poniedziałek, 4 marca 2019

18:00
Feminizm. Chcesz o tym porozmawiać? Spotkanie z Katarzyną Barczyk – Lady Pasztet. Aula Instytutu Psychologii.

wtorek, 5 marca 2019

15:00
Pacjentki i psychoterapeutki. Potrzeby i zasoby w terapii. Wykład dr Bianki Lewandowskiej. s. 22 Instytutu Psychologii.

środa, 6 marca 2019

11:00
Telenowela, czy historia alternatywna? O różnych pomysłach na kobiecą tożsamość. Wykład dr Bogny Bartosz. s. 22 Instytutu Psychologii.

czwartek, 7 marca 2019

11:00
Lepiej zapobiegać niż leczyć! Nowotwory u kobiet. Wykłady dr Aliny Żurek oraz mgr Kamilii Majchrzak. s. 32 IPs.

11:45
Lepiej zapobiegać niż leczyć! Warsztat z samobadania piersi przy użyciu fantoma prowadzony przez Wandę Myszczyszyn. s. 32 IPs. Na warsztaty z samobadania piersi obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie wydarzenia.

piątek, 8 marca 2019

16:00
8 marca. Święto, czy manifest kobiet? Próba analizy. Wykład dr Katarzyny Serafińskiej. s. 22 IPs.

Za inicjatywą zorganizowania (Ty)godnia Kobiet stoi Koło Naukowe Genderówka. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 4-8 marca w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Dawida 1). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

IPS, INstytut Psychologi społecznej, UWr, plakat, Tydzień Kobiet


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: pexels.com / ELEVATE
Plakat: oficjalna strona wydarzenia