Poza huczną imprezą Sylwestrową na Rynku, nie zabraknie w tym roku we Wrocławiu maskowych bali, imprez klubowych i świątecznych maratonów filmowych. Krótko o najlepszych miejscach do pożegnania 2018 roku. 

Jeśli chcecie uciec od zgiełku 40 tysięcy osób, które mają się zgromadzić w sercu Wrocławia, przygotowaliśmy kilka bardziej kameralnych, ale równie interesujących propozycji. Nie tylko muzyczne, ale także i filmowe propozycje dostarczą propozycji na cały dzień.

Bal Sylwestrowy we Wrocławskim Centrum Kongresowym

Niezwykły bal sylwestrowy w samym sercu miasta. Bankietowa zastawa i elegancka muzyka taneczna w kolorytach zabytkowego wnętrza Wrocławskiego Centrum Kongresowego wprowadzi nas w świąteczny trans, który potrwa do białego rana. Bal rozpocznie się o godzinie 20:00 a skończy o 03:00. Koszt balu na dzień dzisiejszy to 250 zł od osoby.

Bałkańskie motywy w Czasoprzestrzeni

Niesamowita sylwestrowa przygoda w bałkańskich rytmach, i do tego w Dawnej Zajezdni Tramwajowej! W magiczną podróż na Bałkany nas zabierze zespół Tsigunz Fanfara Avantura – kolekcjonerzy pol-muzowkich przyjęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy. W ofercie bufet szwedzki, bałkańska muzyka na żywo, promocje na barze itp. Bilety są w cenie 150 zł od osoby, Impreza zaczyna się o godz. 20:00 i kończy się o godz. 06:00.

Sylwester na Stadionie z Grzegorzem Halamą

Przestrzeń strefy Super VIP Stadionu Wrocław wypełnią wspaniali artyści na czele z Grzegorzem Halamą. Do dyspozycji wyszukane menu w formie bufetu szwedzkiego, open bar z szerokim wyborem alkoholi oraz napojów bezalkohoowych bez limitu, miejsce parkingowe z możliwością odbioru auta do 20:00 dnia następnego, możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia na rozświetlonych trybunach Stadionu Wrocław, pokazy iluzji i wiele innych atrakcji. Start imprezy o godz. 20:00, zakończenie o 04:00. Bilety na dzień dzisiejszy są w cenie 329 zł od osoby.

Jacek Wójcicki z zespołem w Hali Stulecia

Zaklinam czas jest nową propozycją koncertową Jacka Wójcickiego. Artysta po raz pierwszy będzie występował z pełnowymiarowym zespołem, tym razem w repertuarze znajdą się m. in. „nieśmiertelne” przeboje Grechuty, Demarczyk, Sinatry, Bocellego piosenki filmowe (m.in. z „Ostatniego dzwonka”) itp. Nad brzmieniem będą również czuwali muzycy o pokolenie młodsi: klawiszowiec i kierownik zespołu G.Stasiuk (Maleńczuk, A.Cyzon), gitarzysta T. Banaś (DeMono, Piasek), perkusista i producent A. Malik (Lombard), skrzypek M. Chytrzyński i basista M. Braszak. Koncert się rozpocznie o godz. 20:00, bilety są w cenie 129 – 199 zł.

Świąteczny maraton filmowy w Kinie Nowe Horyzonty

Sylwester filmowy w KNH potrwa cały dzień. Wśród specjalnych seansów każdy znajdzie coś na swój gust, atrakcje są przygotowane dla widzów od 4 do 104 lat. Wśród emitowanych filmów znajdą się m. in. Mary Poppins powracaJestem taka pięknaFaworytaWszyscy wiedzą itp. Maraton filmowy potrwa aż do 7 rano 1 stycznia. Bilety są w cenie 18 – 180 zł.

Roztańczona noc z kubańskimi dj-ami w Casa de la Musica

Poza gorącą muzyką kubańską, nie zabraknie też tańców latynoamerykańskich i zabawy z animatorami z Torres Art Studio. Impreza zacznie się o godz. 20:00 i potrwa do godz. 02:00. Bilety są w cenie 100 – 180 zł.

Zamaskowany Sylwester w Kalamburze

W tym roku tematem przewodnim zabawy sylwestrowej są maski. Do dyspozycji są dwie sale Kalambur i Kalaczakra – obydwie niepalące na czas trwania imprezy, i muzyka  DJ-ejów Dotyk Dźwiękiem i Romek Rega. Rezerwacja miejsca w cenie 130 zł od osoby, wejście na imprezę po godz. 22 bez rezerwacji miejsca wynosi 30zł dla osób w maskach oraz 40zł w przypadku niezamaskowania się. Zabawa startuje o godz. 21:00 i kończy się o godz. 04:00.

Acidowy rave po-londyńsku w Surowcu

Ta impreza idealnie dopasuje miłośnikom kwaśnych klimatów winyli Stay Upa, ciężkich brzmień Techno, Hard, Acid i psychodelicznego transu. W tę noc Surowiec odwiedzi sam BEN FRASER aka SABRETOOTH – legenda podziemnej elektroniki. Wejście do godz. 24:00 jest w cenie 25 zł, po północy – 35 zł. Impreza zacznie się o godz. 22:00 i kończy się o godz. 06:00.


Autor: Zlata Veresniak
Zdjęcia: