Zbliża się początek roku akademickiego. Wraz ze zmieniającą się aurą, jak grzyby po deszczu wyrastają utrudnienia na drogach. Obejmą one ulice Psiego Pola i Fabrycznej, okolice ul. Oławskiej, a także pętlę tramwajową na Leśnicy.

Do 19 października możemy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu pieszym na odcinku od skrzyżowania z ul. bł. Czesława (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Traugutta. Prace związane z remontem ciepłociągu przy ul. Oławskiej, prowadzone są w zieleńcu i na chodniku, co w szczególności utrudni ruch na przejściach przez jezdnię.

Rozpoczęła się także budowa 19 progów spowalniających na terenie Psiego Pola i Fabrycznej. Spowoduje to zwężenie jezdni i czasowe utrudnienia w ruchu kołowym na ulicach: Melioranckiej, Sasankowej, Kamieńskiego, Siedzikówny, Mikory, Pawłowickiej, Mysłowickiej i Poświęckiej na Psim Polu oraz na ul. Fromborskiej i Muchoborskiej na Fabrycznej. Prace budowlane zakończą się w ciągu miesiąca.

W sobotę, 29 września zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na Leśnicę. Od godziny 4:00 rano do godziny 12:00 zmieni się trasa linii tramwajowych 3, 10 i 20 – kursy zostaną skrócone do pętli na Pilczycach. Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. Pomiędzy Pilczycami a Leśnicą będzie kursować linia autobusowa 710. Utrudnienia spowodowane są wymianą rozjazdu tramwajowego na pętli w Leśnicy.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: pexels.com / Kaique Rocha