Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne już jesienią ma otrzymać 50 nowych autobusów marki Mercedes-Benz Citaro 2. Wszystkie mają być zaopatrzone w monitoring oraz inne udogodnienia, mające uprzyjemnić podróżnym poruszanie się po mieście. 

Już za kilka miesięcy, bo jesienią, we Wrocławiu pojawi się 50 nowych autobusów, które mają stać się częścią zasobów MPK. Finalnie do realizacji tego zlecenia wybrana została oferta firmy EvoBus Polska, po tym jak spółka, która wygrała przetarg, postanowiła zrezygnować z tego zlecenia.

– Podpisanie umowy to krok w stronę unowocześniania i rozwijania komunikacji miejskiej we Wrocławiu – mówi Jacek Sutryk, prezydent  Wrocławia.

Zakupione przez miasto pojazdy to autobusy modelu Mercedes-Benz Citaro 2. Nowoczesne, ekologiczne i klimatyzowane. Zostanie w nich również zamontowany monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, system informacji pasażerskiej oraz porty USB do ładowania smartfonów.

– Autobusy spełnią wysokie wymagania zarówno podróżujących, jak i kierowców. Zapewnimy wygodę osobom niepełnosprawnym oraz pasażerom wsiadającym z wózkiem – zapewnił Artur Konarski, prezes zarządu EvoBus Polska.

Na wszystkie pojazdy miasto wydało 97 mln zł. Wszystko w ramach projektu „Modernizacja taboru autobusowego transportu publicznego we Wrocławiu pod względem redukcji emisji spalin”. Na ten cel MPK uzyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej o wartości 54 mln zł.


Autorka: Marta Ziółkowska
Zdjęcie: Instagram