WKS  Śląsk Wrocław poinformował w poniedziałek o zwolnieniu trenera Jana Urbana. Na stanowisku zastąpi go Tadeusz Pawłowski. Dymisję złożył również Adam Matysek, dotychczasowy dyrektor sportowy klubu. Zastąpi go Dariusz Sztylka, dotychczasowy trener zespołu U-19.

Jan Urban pracował we wrocławskim klubie od piątego stycznia 2017 roku. W poprzednim sezonie zajął z WKS-em 11.miejsce. W tym Śląsk gra poniżej oczekiwań, a czarę goryczy przechyliła wysoka porażka z liderem tabeli, Legią Warszawa 1:4.

Tadeusz Pawłowski to legendarny zawodnik klubu (do dziś jest najlepszym strzelcem „wojskowych” w najwyższej klasie rozgrywkowej). Na stanowisku pierwszego trenera pracował w sezonie 1992-93 i w latach 2014-2015. Od grudnia 2016 roku Pawłowski był kierownikiem Akademii Śląska Wrocław. Kontrakt z trenerem został podpisany na 2,5 roku.

Adam Matysek złożył rezygnację. Zastąpi jego Dariusz Sztylka, wieloletni kapitan dolnośląskiego zespołu. Sztylka w ostatnim czasie był trenerem zespołu U-19, który jest liderem Centralnej Ligi Juniorów.

Prezentacja nowego sztabu odbędzie się dziś o 15.30 na stadionie miejskim.


Autor: Dawid Paluch
Zdjęcie: Śląsk Wrocław