40 lat temu powstał jeden z symboli niezaprzeczalnie kojarzących się z Wrocławiem. Właśnie wtedy Jerzy Wołoszynowicz stworzył słynny mural, znajdujący się na ogrodzeniu wrocławskiego zoo. Nadgryzione zębem czasu dzieło postanowiono niedawno odrestaurować.

Inicjatorką przedsięwzięcia jest Jagoda Łagiewska- absolwentka ASP i studentka historii sztuki na UWr. Dzięki niej w maju bieżącego roku rozpoczęto prace renowacyjne, w których udział brał nawet sam autor. Obiekt o długości 350 metrów udało się przywrócić do dawnego stanu dzięki bezinteresownej pomocy mieszkańców Wrocławia. W sobotę o godzinie 11:30 nastąpi odsłonięcie muralu, który znowu będzie mógł cieszyć oczy przechodniów.

Tego samego dnia odbędzie się konferencja prasowa z udziałem pomysłodawczyni akcji oraz autorem muralu. Całości dopełnią liczne zaplanowane atrakcje, takie jak malowanie reprodukcji dzieła Wołoszynowicza, pokaz pantomimy czy prelekcja o historii obiektu. Na nadodrzański wał zawitają też food trucki.

Oficjalny patronat nad wydarzeniem oraz poprzedzającym spotkaniem z cyklu Creative Mornings sprawuje Creative Mornings Wrocław.

 


Autor: Mateusz Kowalski
Zdjęcie: mat. ogranizatora