Najbliższe spotkanie siatkarek #VolleyWrocław może być ich najważniejszym starciem w tym sezonie. Biało-zielone pojadą do Ostrowca Świętokrzyskiego, aby tam zagwarantować sobie utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Żeby tak się stało muszą wygrać z miejscowym KSZO.

Po zwycięstwie u siebie z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 3:0 zawodniczki #VolleyWrocław znacznie przybliżyły się do utrzymania w Lidze Siatkówki Kobiet. Do pozostania w siatkarskiej ekstraklasie brakuje im jednak jeszcze jednej wygranej z ostrowczankami. W innym razie będzie potrzebne trzecie starcie, a tego wrocławianki zapewne chciałyby uniknąć.

W ostatnim meczu MVP spotkania została wybrana Natalia Murek. Nie było to oczywiście bezpodstawne. Siatkarka zdobyła najwięcej punktów – 13, a na 27 wykonanych ataków tylko raz popełniła błąd. Oprócz niej podobnie punktowały Aleksandra Rasińska, Magdalena Soter oraz Anna Łozowska.

Po przeciwnej stronie za zdobywanie punktów odpowiadały głównie Kinga Kasprzak i Koleta Łyszkiewicz. Możliwość skupienia się na mniejszej liczbie zawodniczek zapewne bardziej pomagało wrocławiankom w rozszyfrowywaniu ewentualnego zagrożenia.

Gra obu zespołów raczej nie uległa wielkiej zmianie, dlatego spotkanie może być bardzo podobne do poprzedniego. W żadnym zespole nie pojawiły się również nowe kontuzje, co sprawi, że na parkiecie w Ostrowcu Świętokrzyskim można się spodziewać tych samych wyjściowych szóstek. Początek meczu już w najbliższą sobotę – 30 marca o godzinie 18:00.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław