Co roku tysiące Polaków potrzebuje krwi. Dla kolejnych tysięcy jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku. Aby wspomóc chorych w walce o zdrowie, Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego po raz kolejny organizuje UWrHelp+.

Wszyscy studenci (i nie tylko), którzy chcą nieść pomoc chorym, będą mieli okazję zrobić to w najbliższy czwartek. 8 listopada w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii w ramach UWrHelp+ każdy chętny będzie mógł oddać (pełną) krew potrzebującym, a także zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku DKMS.
Na miejscu będą obecni również przedstawiciele fundacji Rak’n’Roll — w trakcie UWrHelp, zarówno kobiety jak i mężczyźni, spełniający kilka wymogów, będą mieli możliwość ścięcia i przekazania włosów na peruki dla kobiet po chemioterapii (włosy muszą mieć przynajmniej 25 centymetrów, niezniszczone i niefarbowane). O ich stan oraz wygląd po cięciu zadbają pracownicy salonu Hair+.
Akcja Samorządu Studentów pozwoli również na wypełnienie oświadczenia woli pośmiertnego oddania organów. Deklaracja ta jest zgodą na wykorzystanie narządów zmarłego — przeszczepy są dla wielu osób jedynym sposobem na ocalenie życia. Oświadczenie pozwoli szybciej i sprawniej odnaleźć właściwego dawcę i tym samym dać większą szansę choremu.

Podczas UWrHelp+ obecni będą także członkowie Strefy Zdrowia. Jej pracownicy przygotują ciekawe możliwości dla wszystkich uczestników wydarzenia, czyli pomiar oraz analiza masy ciała, pomiar uścisku dłoni oraz konsultacje dietetyczne (badania są bezpłatne).
Akcja rozpocznie się o 9:00 i potrwa do 14:00.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: oficjalna strona wydarzenia na Facebooku