Nowy trener i obóz przygotowawczy. Jak piłkarze Śląska Wrocław, po trudnej rundzie jesiennej odnajdą się w nowej rzeczywistości?

Przerwa świąteczna dla piłkarzy Śląska Wrocław dobiegła końca. Od poniedziałku – 7 stycznia na pokładzie wrocławskiego okrętu pojawił się nowy trener – Vitezslav Lavicka. Czech o bogatym doświadczeniu trenerskim ma pomóc Śląskowi w trudnej sytuacji, a także zbudować nowy kolektyw, gotowy do walki o najwyższe cele. Żeby to było możliwe na początku musi dobrze poznać zespół i każdego zawodnika.

Pierwsze wrażenie, jakie wywarła nie mnie drużyna i sam klub jest bardzo pozytywne. Oczywiście sporo pracy przed nami, ponieważ są to dopiero początki naszej współpracy, ale jestem dobrej myśli – mówi Vitezslav Lavicka, nowy trener Śląska Wrocław.

Przede wszystkim każdy z nas od razu odczuł, że jest bardzo dobrym fachowcem. Do tego uśmiechniętym facetem. Myślę, że ta współpraca szybko zaowocuje. Za nami dwa dni testów i trening, przed nami wyjazd wszyscy wierzymy, że będziemy dobrze przygotowani do rundy wiosennej – dodaje Jakub Słowik.

Piłkarze do ekstraklasowych rozgrywek wrócą 9 lutego. Do tego momentu mają czas, żeby poznać trenera, jego taktykę i filozofię pracy. Dobrą okazją do tego będzie pierwszy obóz treningowy, na który zespół wyruszył w środowe popołudnie – 9 stycznia. Przez pięć dni zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym będą pracować zarówno nad formą, jak i integracją.

Do Szklarskiej Poręby udajemy się przede wszystkim, żeby poprawić kondycję fizyczną moich zawodników. Górski klimat na pewno im w tym pomoże. Kolejnym moim celem jest poznanie graczy, ale równie ważne jest dla mnie to, żeby oni mogli poznać też mnie. To znacznie ułatwi naszą współpracę – dodaje Czech.

Po meczu z Pogonią, który zamknął rundę jesienną, widać było, że piłkarzom potrzebna była przerwa od ligi. Trudna końcówka roku oraz początek zmian w klubie – wszystko to z pewnością mocno na nich wpłynęło.

Odpoczęliśmy, zamknęliśmy tamten rok za sobą. Teraz chcemy rzetelnie przepracować okres przygotowawczy i wrócić na dobre tory. Jestem pewien, że jeśli uda nam się to zrobić, to możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość – podsumowuje Słowik, bramkarz Śląska Wrocław.

Pięciodniowy obóz treningowy w Szklarskiej Porębie to dopiero początek przygotowań do kolejnych zmagań. Na wyjeździe zabraknie kontuzjowanych Kamila Danowskiego i Augusto. Dodatkowo Igors Tarasovs zmaga się z chorobą, a Dordje Cotra przebywa w Serbii z powodu narodzin córki. W planach jest jeszcze wyjazd do Turcji, który podsumowuje przerwę zimową i pozwoli z nową energią wrócić na ekstraklasowe murawy.


Pełen skład na obóz przygotowawczy:

Bramkarze: Jakub Słowik, Jakub Wrąbel, Dariusz Szczerbal.
Obrońcy: Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Paweł Kucharczyk, Wojciech Golla, Łukasz Broź, Adrian Sobczak.
Pomocnicy: Maciej Pałaszewski, Robert Pich, Daniel Łuczak, Michał Chrapek, Mateusz Cholewiak, Damian Gąska, Jakub Łabojko, Mateusz Radecki, Bartosz Boruń, Michał Bartkowiak, Mateusz Młynarczyk, Farshad Ahmadzadeh, Dragoljub Srnić.
Napastnicy: Arkadiusz Piech, Marcin Robak, Daniel Szczepan, Piotr Samiec-Talar.

Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Ola Sopuch / Krystyna Pączkowska