Po ponad dwutygodniowej przerwie #VolleyWrocław wraca do własnej hali, gdzie podejmie Grot Budowlanych Łódź. Zespół przyjezdnych to obok Chemika Police jedyna niepokonana drużyna w bieżącym sezonie.

Cztery porażki w pięciu rozegranych spotkaniach. Taki bilans siatkarek #VolleyWrocław na początku sezonu na pewno nie zachwyca. O kolejne punkty może być jednak trudno, bowiem do Wrocławia przyjadą zawodniczki Budowlanych Łódź. Drużyna prowadzona przez Błażeja Krzyształowicza to aktualne zdobywczynie Pucharu Polski, Superpucharu Polski oraz brązowego medalu Mistrzostw Polski. Dodatkowo reprezentują Polskę w siatkarskiej Lidze Mistrzów, i to dopiero tam znalazły swoje pierwsze pogromczynie w tym sezonie.

Kadrowe rewolucje

Dobra gra łodzianek w zeszłym sezonie nie przeszła bez echa. Kilka zawodniczek z tego powodu otrzymała oferty gry zagranicą, z której chętnie skorzystały. W sumie z całego zespołu zostały zaledwie trzy siatkarki. Dlatego też w Łodzi pojawiło się aż dziewięć nowych nazwisk. Jako pierwsze, jeszcze w maju zostały zakontraktowane dwie reprezentantki swoich krajów – Holenderka Femke Stoltenborg oraz Słowaczka Jaroslava Pencova. Prawdziwą bombą transferową okazała się być jednak Jovana Brakocevic-Canzian. Serbka w swojej karierze zdobyła m.in Klubowe Mistrzostwo Świata z VakifBank SK, a także medale mistrzostw świata i Europy w narodowych barwach Serbii. Jedną z ostatnich zakontraktowanych zawodniczek była dobrze znana wrocławskiej publiczności Maria Stenzel, która w zespole z Dolnego Śląska grała przez dwa ostatnie sezony.

Tutaj szukać punktów

Zdecydowanymi faworytkami spotkania są łodzianki. #Volley oczywiście nie stoi na straconej pozycji. Do jego mocnych stron należy przede wszystkim zagrywka. Zawodniczki Marka Solarewicza posłały do tej pory aż 44 asy serwisowe, co jest najlepszym wynikiem w Lidze Siatkówki Kobiet. Najskuteczniejszymi w zespole z Wrocławia są Aleksandra Rasińska, a także Roksana Wers i Natalia Murek.

Czy #VolleyWrocław podniesie się po ostatniej porażce w Bielsku-Białej? A może jednak to łodzianki pokażą im miejsce w szeregu? Początek spotkania już w środę, 28 listopada o godzinie 18.00 we wrocławskiej Hali Orbita.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: instagram.com/volleywroclaw