Popowy rap na czele z niezawodnym Taco Hemingway’em, mocne brzmienie podczas koncertów Męskiego Grania czy hiszpańskie hity, które coraz częściej goszczą na rynku muzycznym? Przeglądamy wakacyjną listę przebojów.

Dla wielu wakacje powoli dobiegają końca, a co za tym idzie przychodzi czas podsumowań. Trudne powroty na siłownie po urlopowych swawolach, przygotowanie się na nowe wyzwania w pracy, ale też wiele innych, nieco bardziej prozaicznych. Podsumowanie wakacji najlepiej zacząć od wybrania letniego hitu. W tym roku na brak muzycznych nowości nie mogliśmy narzekać.

Tego zestawienie nie mogłoby być bez niego. Zaryzykuje stwierdzenie, że czego się nie dotknie, zamienia w złoto. Midas polskiej muzyki – Taco Hemingway. Choć można śmiało stwierdzi, że warstwa tekstowa momentami pozostawia wiele do życzenia, to trzeba oddać mu jedno – każda nowo-wydana płyta szybko podbija wszelkie listy przebojów.

W pocztówce z Warszawy, lato 2k19 z pewności kilka utworów mocno wpada w ucho. Dla mnie wygrywa W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE w duecie z Dawidem Podsiadło.

Męskie Granie już dziewiąty rok podbija serca fanów w całej Polsce. Letnia trasa marki Żywiec, jak co roku powraca zawsze w wakacje. Bilety często wyprzedawane co do jednego, plejada polskich gwiazd szczególnie muzyki rockowej i alternatywnej oraz wielki finał w Żywcu pod koniec sierpnia. Rok temu Początek w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego, Dawida Podsiadło i Korteza szybko stał się hitem. Tegoroczny numer Sobie i Wam Nosowskiej, Igo, Organka i Zalewskiego spokojnie dorównał poprzednikowi. W najbliższą sobotę – 24 sierpnia artyści pożegnają kolejną odsłonę wakacyjnej trasy Żywca.

Odkąd dwa lata temu – 2017 roku na rynku ukazał się hiszpański kawałek Despacito Luisa Fonsiego, narodził się niemalże fenomen latynoskich piosenek, które szybko zapadały w pamięć. Jeśli twórcy do tego dołożyli nieskomplikowany refren, to przepis na sukces gotowy.

Choć większość z nas nie ma pojęcia o czym jest dana piosenka przed tłumaczeniem, a potem i tak nie potrafi jej zaśpiewać poza refrenem, to mają one swój urok i taneczny klimat. W tym roku tę stawkę zdecydowanie wygrał raper Dadyy Yankee i jego przebój Con Calma, a ja jestem ciekawa czy znacie Hola Seniorita GIMS-a i Malumy?

Bez tego duetu także nie mogło się obejść. Bożyszcze nastolatek Shawn Mendes i piękna Camila Cabello w utworze Seniorita, który stał się hitem, jak tylko zdążył się pojawić. Chwytliwy tekst, klimat wakacyjnego romansu, a do tego wszystkiego plotki o związku Mendesa i Cabello. Nic innego nie mogło z tego powstać, jak kolejny letni hit.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: You Tube