Przed nami czas błogiej laby. To idealny okres dla każdego studenta, aby znaleźć pracę sezonową i odłożyć parę groszy. Listę możliwości przygotował Filip Skiba.

Oszczędności są ważne w życiu. Czy planujemy kupić nowy telefon, sprawić sobie wymarzone wakacje, albo po prostu przygotować zabezpieczenie pieniężne na przyszłość -potrzebna jest praca. W poniższym zestawieniu w jaki sposób student może zarobić podczas wakacyjnego okresu.

 

1. Korepetycje

Gitara

Udzielanie korepetycji to świetny pomysł na zarobek. Oczywiście, wakacje mają mało wspólnego z nauczaniem. Możliwe, że potrafimy robić jednak coś innego, np. grać na gitarze. W tym przypadku takie umiejętności mogą zostać użyte w celach zarobkowych. Taka praca jest o tyle przyjemna, że robimy coś, na czym się dobrze znamy. Ucząc innego uczymy się sami.

2. Call center

Telefon

Ludzie nie przepadają za telefonami z ofertami promocyjnymi. Dlatego do pracy w call center potrzebny jest przede wszystkim spokój. Osoby dzwoniące zwykle mają przygotowaną formułkę, którą muszą przedstawić drugiej osobie. Jeżeli nie przeszkadza wam powtarzanie tych samych zdań przez kilka godzin (i potencjalne wyzwiska skierowane w waszą stronę), to ta praca dorywcza jest idealnym pomysłem.

3. Kelner/kelnerka

kelnerka

Praca z ludźmi, wśród ludzi. Kelner to świetna praca i jak się okazuje, często wybierana przez studentów. Jeżeli dobrze dogadujecie się z innymi, to jest duża szansa, że restauracja zostanie polecona. Na tym przede wszystkim zależy właścicielom Czasem wystarczą proste gesty i uśmiech, a już zarobicie więcej z napiwków. Przyda się również wiedza kulinarna. Chcemy przecież wiedzieć co podajemy na talerzu naszemu klientowi.

4. Kierowca/dostawca

Rowerzysta

Dostawca jedzenia, kurier, praca w cateringu. Zawód kierowcy nie tylko wymusza znajomość przepisów, ale również zdolność działania pod presją. Nie często będziecie musieli również jeździć na granicy przepisów. Klientów nie interesują korki na mieście, czy też duża liczba zamówień. Każdy w końcu chce, aby ich jedzenie było dostarczone na czas. Oprócz samej wypłaty, kto wie, może uda wam się również przywieźć coś smacznego do domu!

 


Autor: Filip Skiba
Zdjęcia: Pixabay