Z okazji Święta Zakochanych wrocławskie Nowe Horyzonty przygotowały specjalny zestaw filmów walentynkowych, które ukazują różne wymiary miłości. Czy jesteś singlem/singielką czy w długoletnim związku, na pewno wybierzesz coś dla siebie spośród czterech przedpremierowych pokazów produkcji: „Lady Bird”, „Professor Marston and the Wonder Women”, „Nić widmo” i „120 uderzeń serca”.

Warto pomyśleć o tym już dzisiaj, bo w Walentynki ciężko już będzie znaleźć wolne miejsce.

 


18.30 – „Lady Bird”, reż. Greta Gerwig  (niezależność miłości)

Opowieść o nastolatce, która przechodzi czas buntu, a obiektem sprzeciwu staje się w szczególności jej matka. Komedia pięciokrotnie nominowana do Oskara.


20.00 – „Professor Marston and the Wonder Women”, reż. Angela Robinson (prawda miłości)

Pod przykrywką historii o powstawaniu komiksu o superbohaterce Wonder Woman, film pokazuje miłosny trójkąt tytułowego profesora Marstona, jego żony i ich wspólnej kochanki.


20.30 – „Nić widmo”, reż. Thomas Anderson (estetyka miłości)

Przenosimy się do Londynu w latach 50., gdzie wkraczamy do ekskluzywnego domu mody. Kierujący nim Reynolds Woodcock, po bujnych przygodach miłosnych poznaje wyjątkową Almę. Film ma szansę na aż 6 Oskarów.


20.45 – „120 uderzeń serca”, reż. Robin Campillo (odwaga miłości)

Film pokazujący walkę,  jaką zaczęł toczyć paryski oddziałorganizacji Act Up na początku lat 90. w obronie praw osób zarażonych wirusem HIV. Ważnym wątkiem obalającym stereotypy, jest historia miłosna homoseksualnej pary – zdrowego Nathana oraz zarażonego wirusem HIV Seana.

Bilety dostępne na stronie internetowej kina.


Autor: Oliwia Rybiałek

Zdjęcie: materiały prasowe