Kolejna edycja Wampiriady okazała się sukcesem. Przez trzy dni trwania wydarzenia zebrano aż 56 litrów krwi. Studenci po raz kolejny udowodnili, że chcą pomagać.

Tegoroczna Wampiriada odbywała się w dniach 5-7 listopada na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwszego dnia studenci oddawali krew na Wydziale Nauk Społecznych przy ulicy Koszarowej, a 6 i 7 listopada na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Organizatorem akcji było Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Już 5 listopada zarejestrowało się 67 osób, z czego krew mogły oddać 33 z nich, drugiego i trzeciego dnia Wampiriady zarejestrowało się 70 osób, a do pobrania krwi mogło przystąpić 46 osób, bowiem krew może oddać osoba, która ukończyła 18 lat i waży ponad 50 kilogramów. Nie można również w przypadku, kiedy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy od zrobiono sobie tatuaż lub przekłuto uszy czy inną część ciała.

Mimo to wrocławskie wampiry nie zawiodły. Łącznie przez trzy dni oddały aż 56 litrów krwi! To niesamowity wynik. Organizatorzy dziękują uczestnikom za chęć włączenia się do akcji oraz Regionalnemu Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia. Zbiórkę wsparła również m.in. Beata Kozidrak, która przekazała organizatorom trzy zdjęcia ze swoim podpisem. Można je było wygrać w jednym z konkursów podczas trwania akcji.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Oficjalny profil Wampiriady na Facebooku